25 edycja konkursu matematycznego „KANGUR „

Za nami 25 edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”.   Z naszej szkoły wzięło udział 19 uczniów z klas IV-VI. Dziesięcioro uczestników zmagało się z zadaniami w kategorii Maluch (kl.IV), a dziewięcioro w kategorii Beniamin (kl.V-VI). Zadania, jak przystało na konkurs tak wysokiej rangi, nie należały do najłatwiejszych, jednakże po konkursie niektórzy stwierdzili, że były łatwe. Spójrzcie sami na zamieszczone poniżej wybrane zadanko:

zadanie z kategorii Maluch

zadanie z kategorii Maluch

I cóż sądzicie? Tak, są wśród czytających tacy, którzy powiedzą: – łatwe, ale i tacy, którzy stwierdzą:- trudne… Jakie naprawdę były te zadania, pokażą wyniki, które organizatorzy przekażą na przełomie maja i czerwca 2016 roku. Czekamy z niecierpliwością.

A tak myśleli nad zadaniami nasi uczestnicy:

fot. M.Grzybowska

fot. M.Grzybowska

fot.M.Grzybowska

fot.M.Grzybowska

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

2 Responses to 25 edycja konkursu matematycznego „KANGUR „

 1. bilingue says:

  Gratulacje!
  Tylko pozazdrościć tak prężnie działającego zespołu,
  jesteśmy pod wrażeniem Waszych działań i bardzo podoba nam się Wasz blog:-)
  pozdrawiamy i zapraszamy do nas,
  ekipa BlogujeMy 2.o
  bilingue ostatnio opublikował…Wiosna, wiosnaMy Profile

 2. Mariola Grzybowska says:

  Bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa o naszym blogu. Pozdrawiam, Mariola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge