Happening- Nie wolno bić dzieci!

grafika M.Grzybowska/piZap/CC BY-SA 4.0

grafika M.Grzybowska/piZap/CC BY-SA 4.0

W przeddzień tego dnia w naszym mieście uczniowie i nauczyciele drawskich szkół zorganizowali happening, podczas którego wszyscy uczestnicy głośno wyrażali swój sprzeciw wobec przemocy.

NIE BIJ!  STOP BICIU! STOP PRZEMOCY! KOCHAJ! NIE RAŃCIE LECZ KOCHAJCIE! NIE BIJĘ- KOCHAM! OSTROŻNIE- DZIECKO JEST KRUCHE!
to tylko niektóre z haseł widocznych na transparentach niesionych przez dzieci i młodzież. Celem inicjatywy jest przekonanie rodziców i opiekunów dzieci, że rezygnacja z przemocy
i kar fizycznych, to jeden z niezbędnych warunków pomyślnego rozwoju dziecka.

Bicie niszczy ufność dziecka i burzy poczucie własnej wartości !

Dorośli – zapamiętajcie!
Dziecko kochane- uczy się kochać!
Dziecko szanowane-uczy się szanować!
Dziecko ranione-uczy się zadawać ból!
Dziecko bite-uczy się bić!

A tak wyglądała akcja w naszym mieście (zdjęcia pochodzą ze Drawskiej Strony Internetowej).
akcja1 akcja2 akcja3 akcja-przedszkole Każdemu kto chce więcej przeczytać o tej akcji i obejrzeć fotorelację polecam wpis na  DSI – kliknij tutaj .

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

One Response to Happening- Nie wolno bić dzieci!

  1. Wioletta says:

    Akcja z wielkim rozmachem. Brawo, nie wiedziałam, że jest taki dzień. Na drugi rok ściągniemy od Was pomysł. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge