Święta majowe

grafika:M.Grzybowska; piZap; CC BY-SA 4.0

grafika:M.Grzybowska; piZap; CC BY-SA 4.0

Dzisiaj rozpoczął się trzydniowy okres świąt majowych.
„Trójka symbolizuje…, harmonię, siłę, Słońce, owocowanie, wzrost, rozwój, medytację, szczęście, świadomość.
W różnych kulturach liczbę trzy uważa się za symbol nieba,…Trójka wyobraża doskonałość, jest syntezą jedynki i dwójki …, symbolizuje czas, różne aspekty życia …, etapy życia (młodość, dojrzałość i starość). Jest to liczba doskonała, mistyczna, mitologiczna, święta. Dla pitagorejczyków była liczbą doskonałą, oznaczającą początek, środek i koniec „.
/źródło:www.bryk.pl,dostęp:01.05.2016/

Dzisiaj mamy początek obchodów -1 maja– Święto Pracy,
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,
3 maja – Rocznica Konstytucji.

Majowe święta to dla nas Polaków czas radości i dumy z dokonań naszych przodków, którzy w obliczu zagrożenia, potrafili odłożyć na bok swary i kłótnie, wznosząc się ponad urazy, jakiekolwiek zaszłości, sympatie, a także podziały polityczne i działali przede wszystkim dla dobra Ojczyzny.
Konstytucja 3 Maja z 1791roku była pierwszą konstytucją europejską, a drugą na świecie. Twórcy jej stawiali sobie za cel naprawę państwa i podźwignięcie z upadku. Konstytucja 3 Maja należy do tych aktów prawnych, ważnych i wielkich, które stanowią fundament
i punkt odniesienia dla wszystkich najważniejszych wydarzeń nowożytnej historii Polski. Po przeszło 200 latach pamiętamy, szanujemy, świętujemy, bo była naszą własną konstytucją, była nadzieją Polaków, naszych prapradziadków na lepsze jutro.

Była jednym z największych aktów patriotyzmu
i odpowiedzialności za losy kraju i narodu!

Oddajmy hołd Wszystkim, którzy walczyli o to lepsze jutro dla nas
i odpowiednio uczcijmy te święta.

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge