Konkurs matematyczny dla piątoklasistów

3 czerwca 2016 roku w Kaliszu Pom. odbyła się 3. edycja konkursu matematycznego „Wyścig z czasem”, konkurs-z-czasem-gazetka

w którym udział wzięło 7 szkół z powiatów: drawskiego, choszczeńskiego i wałeckiego. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała trójka uczniów z klas piątych:

Julia Rehlis, Norbert Kiciński i Ignacy Oziero

Julia Rehlis, Norbert Kiciński i Ignacy Oziero

Po części I, w której uczestnicy zmierzyli się z 20 zadaniami jednokrotnego wyboru byliśmy na czwartym miejscu z 37 pkt (zaraz za SP Drawno -38 pkt). Część II – to wyścig z czasem, gdzie w sztafecie rozwiązywano zadania: matematyczną krzyżówkę, rozsypankę literową
z pojęciami matematycznymi oraz kwadrat magiczny 5×5, który okazał się zadaniem najtrudniejszym. Po tej części byliśmy na miejscu trzecim, ale zadanie bonusowe (odszyfrowywanie sentencji Newtona, na które naszej drużynie zabrakło czasu, a za które było aż 10 pkt) wprowadziło duże zamieszanie w klasyfikacji i (niestety) przesunęliśmy się na miejsce piąte. Nasza drużyna dzielnie się spisała- GRATULACJE! Jak mówią- „Jutro będzie lepiej!”
Podziękowania dla Organizatorów – SP W Kaliszu Pom. i gratulacje dla zwycięzców-drużyny ze SP nr3 przy ZS  w Złocieńcu.

Nasza drużyna odbiera upominki i dyplom z rąk p.dyrektor Beaty Pierzgalskiej

Nasza drużyna odbiera upominki i dyplom z rąk p.dyrektor Beaty Pierzgalskiej

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge