Noc sów w Drawsku Pom.

   Noc sów jest imprezą ogólnopolską,ale w Drawsku Pomorskim została zorganizowana po raz pierwszy przez Szkołę Podstawową wzbudzając duże zainteresowanie.
69 uczestników pierwszej Drawskiej Nocy Sów mogło wysłuchać prelekcji na temat „Sowy w kulturze i wierzeniach” i  z ogromnym zainteresowaniem obejrzeć film Artura Tabora pt. „Sowy Polski”. Film  stał się bazą wiedzy wykorzystaną podczas multimedialnego konkursu, do którego przystąpiły 23 drużyny.
Zwycięzcami zostali :
Pani Danuta Sycz i Pan Robert Kowalczyk (100% poprawnych odpowiedzi),

/zdj. ze strony www.spdrawsko.pl/

/zdj. ze strony www.spdrawsko.pl/

którzy zostali obdarowani nagrodą w postaci… oczywiście sów (autorstwa Pawła Redmanna -organizatora nocy sów).
Po zakończonej pierwszej części spotkania,  przybyli goście wyruszyli, zgodnie
z zapowiedzią organizatorów, na wycieczkę do parku w poszukiwaniu drawskich sów. Na dziedzińcu szkoły czekała jednak na wszystkich niezwykła niespodzianka – puchacz zwyczajny i płomykówka, w towarzystwie swojego opiekuna, przywitały poszukiwaczy sów. Najbardziej wytrwali udali się później na nocny spacer w poszukiwaniu sów.
Drawska Noc Sów była okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym, stała się też ciekawą lekcją przyrody.

Organizatorzy serdecznie dziękują przybyłym i już dziś zapraszają za rok!

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge