Szkolny Festiwal Książki

W dniach od 23 do 27 października 2017 r. biblioteka szkolna zorganizowała
FESTIWAL  KSIĄŻKI.

Na korytarzu króluje wystawa książek i prezentacja plakatów „Książki naszych rodziców, dziadków i pradziadków”
plakaty-festiwal-ksiązekNajlepsi artyści:
I miejsce- Aleksandra Dziak (IVc) i Anastazja Pawełczak (IVd)
II miejsce- Lena Szalewicz (Ia), Adam Tylka (Ia) i Wiktoria Mogilewska -VIa
III miejsce- Jan Wasilewski (Ia), Blanka Kot (IVd) i Hanna Ordańska (IVe)

Gratulacje dla wyróżnionych!

W programie znalazło się wiele atrakcji. W poniedziałek odbył się konkurs pięknego czytania -  uczniowie z klas IV-VII czytali dzieciom z grup przedszkolnych oraz dzieciom z klas Ie, IId i IIIf. Znamy już zwycięzców, którzy piękną dykcją, odpowiednią intonacją i płynnością czytania sprawili przyjemność słuchającym i zasłużyli na wyróżnienie:
I miejsce - Rozalia Łuszczak (IVb), Anastazja Pawełczak (IVd), Oliwia Wysoczańska (VIIb)
II miejsce – Oliwia Bogusz-IVa, Wiktoria Kowalczyk-VIe, Julia Bilińska-VIa
III miejsce – Julia Gurska (IVf), Piotr Dulak
(IVd)

W środę i w czwartek    w  bibliotece, podczas przerw międzylekcyjnych chętni uczniowie mogą wziąć udział w quizie o książkach (tych znanych, mniej lub bardziej lubianych). Warto się zmierzyć z pytaniem, gdyż kazda poprawna odpowiedź nagradzana jest słodziutkim cukiereczkiem.

W piątek kl. VII spotkają się z p. Ireną Oziero, mieszkanką Drawska Pom., która zaprezentuje swoją twórczość i podzieli się z młodymi ludźmi ciekawymi opowieściami.
Ten ostatni dzień tygodnia będzie również okazją do wykazania się kreatywnością dla najmłodszych uczniów z klas 0-III, którzy mogą przebrać się za ulubione postacie z bajek. Zobaczymy, kto zaprezentuje się najciekawiej, a kto najpiękniej.


DZIĘKUJEMY  PANIOM Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
ZA PRZYGOTOWANIE FESTIWALU KSIĄŻKI!

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge