Dzień Nowych Technologii w Edukacji

plakat-221 marca 2018 roku  był w naszej szkole takim dniem, w którym Wszyscy nauczyciele realizowali ogólny zarys harmonogramu zaproponowany przeze mnie. Rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, która została wyświetlona i omówiona na pierwszej lekcji we wszystkich klasach od I do 7.Prezentacja wprowadziła wszystkich w celowość akcji i ukazała ważność nowych technologii w edukacji XXI wieku. Na kolejnych lekcjach były gry i zabawy z wykorzystaniem różnych ćwiczeń interaktywnych oraz filmów edukacyjnych.
Moi uczniowie obejrzeli na matematyce w kl. 7a oraz 5e filmy opracowane przez KhanAcademy dotyczące rozwiązywania równań czy zapisywania wyrażeń dwumianowanych w postaci ułamków dziesiętnych.
W związku z tym, że często wprowadzam nowe technologie na swoich lekcjach matematyki,  to tego dnia znalazły się także na lekcjach otwartych, które przeprowadziłam w klasie 5e. Jedna lekcja była z udziałem rodziców, druga- lekcja otwarta dla nauczycieli matematyki.
W tym dniu z uczniami z kółek matematycznych prowadziliśmy obserwacje przyrodniczo-matematyczne w poszukiwaniu symetrii i uwiecznialiśmy to na zdjęciach, które wykorzystamy na następnych zajęciach do przygotowania prezentacji w zespołach. Starsi uczniowie prowadzili zajęcia warsztatowe dla chętnych nauczycieli z wykorzystania aplikacji Learningapps i Quizizz.
Poniżej jedno z moich ćwiczeń interaktywnych wykorzystane tego dnia w kl. 5e -

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge