Majowe Konkursy Matematyczne

Maj to nie tylko piękny miesiąc kiedy to możemy podziwiać uroki kwitnących kwiatów oraz wszechobecnej zieleni, pięknej i soczystej. W naszej szkole to przede wszystkim czas wytężonej  nauki na kółkach matematycznych, czas przygotowań do konkursów dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas testów eliminacyjnych.
Pierwszy konkurs miał miejsce w Szkole Podstawowej w Wierzchowie, 22 maja 2018 roku, czwórka uczniów z klas piątych: Katarzyna Szynkaruk, Maciej Wróblewski, Filip Łuczak z Vc oraz Alan Stańczykowski z Ve reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Główka pracuje”. Cała grupa wypadła bardzo dobrze! Na podium stanęli: M.Wróblewski – I miejsce oraz K.Szynkaruk- II miejsce.
Gratulacje i ogromne brawa!

I-miejsce-Maciek II-miejsce-Kasia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AlanDrugi konkurs miał miejsce w naszej SP nr 1 w Drawsku Pom., 24 maja 2018 i był to I Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł „Najlepszego matematyka wśród czwartoklasistów w Gminie DrawskoPom.”. Tradycyjnie już, matematyczne konkursy przez nas organizowane składają się z trzech etapów: I- test eliminacyjny i wybór najlepszej 10 uczestników, II- rozgrywki drużynowe , III- „Jeden z dziesięciu”. W tym roku laury zebrała nasza szkoła, ale dziękujemy tym szkołom z Gminy Drawsko, które zgłosiły się i przystąpiły do konkursu, bo tak naprawdę był to czas zabawy z matematyką,  z nagrodami dla każdego uczestnika (nasze podziękowania kierujemy tylko do SP nr 2 z Drawska Pom., która wystawiła dwie drużyny).

Wyniki: I miejsce - SP nr 1 Drawsko Pom.
II miejsce - SP nr 2 Drawsko Pom.

  Najlepszym matematykiem wśród czwartoklasistów Gminy Drawsko Pomorskie został uczeń klasy IVa z SP nr 1 – Krzysztof  Karpiński.
                                                                                   G R A T U L A C J E !
tytuł drużynowo

jedno-z-zadań tangram-2

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge