Klocki konstrukcyjne na kółkach matematycznych

W tym tygodniu na zajęciach kółek matematycznych gościły klocki konstrukcyjne, które kształtują wyobraźnię przestrzenną i rozwijają cechy, takie jak estetyka czy cierpliwość.
Zarówno uczniowie z czwartych, piątych,  jak i uczniowie z szóstych czy siódmych klas świetnie się bawili tworząc różnorodne figury przestrzenne, którym próbowano nadać jakąś nazwę, chociaż z tym było trudniej. Wśród powstałych brył były: tetraedry (czworościany), heksaedry (sześciany); oktaedry (ośmiościany), dodekaedry (dwunastościany) i przepiękny graniastosłup prosty osiemnastokątny (aut. Adriana T. z kl.IVa). Niektórzy, stworzone przez siebie bryły nazywali  diamentami z klocków.
Pizap-klocki-IVPizap-klocki-V-VIIpizap-VI

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge