VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzisiaj obchodziliśmy ósmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
gazetka-parterBUczniowie i nauczyciele matematyki pełnili funkcje egzaminatorów i przepytywali chętnych ze znajomości tych wspaniałych iloczynów i  ilorazów. Każdy kto zdał egzamin otrzymywał certyfikat, a bardzo często jeszcze coś słodkiego. Cieszymy się, że w tym roku szkolnym odważyło się zmierzyć z tabliczką mnożenia ponad 200 uczniów naszej szkoły.
k-e-parterBk-e-IpADo akcji przygotowywaliśmy się od poniedziałku. Piękne plakaty przyozdobiły szkolne korytarze, nie zabrakło również przykładów z mnożenia typu 54 : ? = 6, a kolorowe iloczyny przyozdobiły schody w budynku A.

Plakaty-203aTabliczka mnożenia zakrólowała również na lekcjach matematyki w klasach IV-VIII podczas rozwiązywania łamigłówek: szyfrogramów, tabelek mnożenia, itp.
Patrol Egzaminacyjny z klasy 8a (Emilka Sz., Oliwia M., Wiktoria S. i Michał M.) razem ze mną wyruszył w teren. Przeszliśmy ulicami Drawska Pom. poszukując odważnych mieszkańców, którzy spróbowaliby swoich sił w zmaganiach z tabliczką mnożenia. Dotarliśmy również do UMiG, ale tam niewielu pracowników naszego ratusza odpowiedziało na zabawę z tabliczką mnożenia. Wśród odważnych, którym z przyjemnością wręczyliśmy certyfikaty znaleźli się : Pani Skarbnik-Jadwiga G., panie: Elżbieta K. z Biura Rady Miejskiej, Mariola G., Agnieszka G.  oraz Mirella A. z Ewidencji Ludności, a także panie z pokoju 309.
DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W AKCJĘ ZWIĄZANĄ
Z 8 ŚWIATOWYM DNIEM TABLICZKI MNOŻENIA.
Koordynator lokalny- Mariola Grzybowska (SP nr 1 w Drawsku Pom.)

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge