Dzień Białej Wstążki „Stop przemocy wobec kobiet”

„Kampania Białej Wstążki jest międzynarodową kampanią mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Odbywa się w ramach światowych 16 dni przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Kampania prowadzona jest w ponad 55 krajach świata i skierowana jest do mężczyzn. Rozpoczęła się w 1991 roku w Kanadzie, kiedy to 6 grudnia 1989 roku w Montrealu, mężczyzna zamordował na tamtejszej Politechnice 14 kobiet i ranił 13, twierdząc iż nie udało mu się ukończyć studiów technicznych, ponieważ to właśnie dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni. Dwa lata później w ciągu zaledwie sześciu tygodni ponad 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę jako symbol ich osobistego sprzeciwu i deklaracji, iż nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet, jak również będą reagować na każdy akt przemocy wymierzony w kobiety.”                             źródło: strona -http://www.przemockid.pl/ Fundacji Pomoc Kobietom i Dzieciom
 

Uczniowie SP nr 1 w Drawsku Pom. na godzinach wychowawczych  3-12-2018 będą rozmawiać na temat kampanii. Zostaną zapoznani z materiałami przygotowanymi przez szkolną psycholog. Dziewczęta z klas IV-VIII przypną białe wstążeczki- symbol kampanii chłopcom/mężczyznom, którzy wyrażają wolę przyłączenia się do akcji i zobowiązują się do tego, że nie będą stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.
Warto wspólnie obejrzeć spot edukacyjny przygotowany przez Niebieską linię :
„(Nie) Badź Miła”
A poniżej można obejrzeć plakaty dotyczące tego tematu opracowane przez różne organizacje i osoby, które włączają się do walki z przemocą wobec kobiet.
8 7 6 5123

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge