Konstytucja 3 Maja na godzinach wychowawczych

W czasie poniedziałkowych  godzin wychowawczych (29.04.2019) w klasach 5a, 5f, 6a, 6b, 6c, 6e i 7b przeprowadzono pogadanki, wyświetlono prezentacje i filmiki dotyczące ważnego wydarzenia z historii Polski – rozmawiano o Konstytucji 3 Maja. Wychowawcy przypomnieli uczniom i wspólnie rozmawiali o Święcie Narodowym Trzeciego Maja – polskim święcie państwowym obchodzonym 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791),  ustanowionym w 1919 i ponownie w 1990 roku.
To ważne dla Polaków wydarzenie z 1791 roku, uwiecznił jeden z największych polskich artystów – Jan Matejko na obrazie, na którym widać historyczne miejsce uchwalenia Konstytucji i najwybitniejszych przedstawicieli narodu polskiego zaangażowanych w powstanie istotnej ustawy.
Matejko-konstytucja3majaUczniowie klasy 6e mieli także możliwość wysłuchania i zaśpiewania utworu powstałego z okazji uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Słowa i melodia „Mazurka Trzeciego Maja” pozostaną w pamięci młodych Polaków i będą im towarzyszyć  w czasie tegorocznego święta.

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge