Program „Wartość dodana”

W tym roku szkolnym przystąpiłam do programu Wartość dodana, który realizuję razem z moją klasą- VI e. „Celem programu jest wsparcie nauczycieli w nowoczesnym, niestandardowym i przede wszystkim ciekawym nauczaniu matematyki, ale także celem jest zmiana podejścia uczniów do matematyki poprzez pokazanie jej praktycznego zastosowania w codziennym  życiu oraz popularyzacja metody pogłębionego planowania design thinking.” /frag. Regulaminu Programu Edukacyjnego Wartość dodana/
Przed nami jeszcze dwa wyzwania matematyczne do realizacji. A właściwie jedno. Pierwsze wyzwanie, które zrealizowaliśmy to stworzenie wymarzonej sali lekcyjnej. Realizując je skupiliśmy się przede wszystkim na pogłębionej analizie potrzeb uczniowskich i możliwości. Uczniowie wybrali najciekawszy, ich zdaniem, sposób dotyczący układu ławeczek w sali lekcyjnej. Jak narazie odpowiada on na potrzeby VIe i nie tylko, bo zadowolenie wyrazili także inni uczniowie.
Drugie wyzwanie to zwiększenie aktywności fizycznej klasy. Realizując kolejne etapy wyzwania metodą design thinking uczniowie przekonują się do tego, że matematyka towarzyszy nam w codziennym życiu, że tak naprawdę przydaje się każdego dnia, bo „Maths is everywhere” (Matematyka jest wszędzie). To wyzwanie już za nami, zostało nam jeszcze zweryfikowanie przyjętych założeń i zamieszczenie tutaj informacji oraz zdjęć.
Kilka zdjęć z zajęć dotyczących I wyzwania poniżej:
zdj-1-grupa-stolik zdj-2-mierzenie-L-B
Autorka zdjęć: M.Grzybowska

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge