Ślubowanie i pasowanie klas I

pasowanie_na_pierwszaka_20191023_1551292159Dzisiaj w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Zapytacie – jakie? Oczywiście! Wszyscy się domyśliliście, że to dzień ważny dla pierwszoklasistów. To Oni byli dzisiaj najważniejsi, a do tego świetnie zdali pierwszy egzamin, czyli występ przed publicznością (a sala pękała w szwach, byli rodzice, babcie, dziadkowie, starsi koledzy, koleżanki oraz zaproszeni goście i panie dyrektorki: Lucyna Jabłońska i Iwona Rogalska). Był piękny taniec, polonez w wykonaniu Ia, były wiersze i piosenki Ib, Ic i Ia. Tradycyjnie podczas takiego święta wybrzmiał wiersz Bełzy :Kto Ty jesteś? Całość uświetnił występ orkiestry dętej oraz mażoretek.
Najważniejszym momentem uroczystości było pasowanie na ucznia SP nr 1 w Drawsku Pom. i złożenie ślubowania. Każdy uczeń otrzymał swój pierwszy dokument-legitymację szkolną.  B R A W O    PIERWSZOKLASIŚCI!
polonez-1mażoretki

pasowanie-Ib

 

 

pasowanie-Ic

slubowanie-2Piękne zdjęcia, autorstwa fotografa-p. Adama Cygana pochodzą ze strony https://dsi.net.pl

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge