Konkurs z matematyki etap wojewódzki

20200128_130804W tej sali – auli II LO w Koszalinie, już od 50 minut (jest 14.52) grupa 39 uczniów  rozwiązuje zadania  matematyczne.  Naszą  szkołę  reprezentuje  Jakub  Pietrasik  z kl. 8a. My możemy tylko  trzymać kciuki,  aby jemu  się  powiodło. Kuba  wylosował  35 miejsce.
Tak się  prezentował  na tle sali przed konkursem :
20200128_130745                                                                  zdjęcia wykonała M.G.

 Teraz jest już 21.46, postanowiłam dopisać dwa zdania dotyczące zadań konkursowych oraz towarzyszących  piszącym  emocji.
Każdy wychodzący z auli uczeń dzielił się ze swoim opiekunem informacją na temat testu. Większość wypowiadała te same słowa (Kuba także) :”zadania były trudne”,  „Teraz już nie wiem ile, i które zrobiłem dobrze”albo „Ostatnie zadanie było trudne”.
Przed każdym uczestnikiem było 15 zadań (7 zamkniętych i 8 otwartych), za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można będzie otrzymać 38 pkt. Gratulujemy wszystkim za podjęte próby! Oby rezultat był niegorszy niż wynik etapu rejonowego.
A poniżej dwa przykładowe zadania konkursowe:
zadania

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge