MEN i zdalne lekcje oraz nauczanie przez Internet w SP nr 1

klasaW piątek wieczorem Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że wprowadza przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Nowe przepisy, będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r., określą zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzą możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
W swojej wypowiedzi minister edukacji -  Dariusz Piontkowski stwierdził, że nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Podziękował za dotychczasowe wysiłki i aktywność.
Jestem przekonana, że słowa podziękowania należą się wielu nauczycielom  z naszej drawskiej podstawówki, z SP nr 1, gdyż wielu z nas podejmowało się realizacji podstawy programowej pracując zdalnie, najczęściej poprzez e-dziennik, zakładkę zadania domowe już od 16 marca 2020 r.. Takie podziękowania należą się również rodzicom, szczególnie tym, którzy w odpowiedzialny sposób pomagali swoim dzieciom w wypełnianiu szkolnych obowiązków, którzy zmotywowali swoje dziecko do nauki. Oczywiście podziękować należy także uczniom, którzy systematycznie pracowali (szkoda, że tylko dla części nie był to czas wolny, czas ferii czy wakacji).
Ważne jest, abyśmy wszyscy zrozumieli inność  i konieczność nauki w tym czasie. Od środy wszyscy uczniowie obowiązkowo pracują zdalnie. Pamiętajcie, to co zadają Wam do przeczytania, obejrzenia, wykonania czy rozwiązania  nauczyciele, to nie tylko praca domowa, to praca w domu zamiast lekcji i inne metody przyswajania wiedzy, inne i bardziej wymagające od Was uczniowie, samodzielności i obowiązkowości. Nauczyciel tak jak
w klasie, tak i teraz, tylko, że zdalnie, może każdemu służyć pomocą, podpowiedzią, poradą, itp. Należy tylko wypełniać należycie wskazówki. Wszyscy się uczymy.
W naszej SP nr 1 wielu nauczycieli przesyłało Wam Karty Pracy, polecało linki
z ćwiczeniami do wykonania. Osobiście jestem dumna z tych uczniów, których uczę matematyki i którzy podjęli się pracy zdalnej (z kl.4a, 5b, 8a, 8b to 71 %).
Wam ósmoklasiści dziękuję za odpowiedzi z powtórek przygotowujących do sprawdzianu z matematyki. Aż 86% uczniów z klas 8a,8b „zasypywało mnie” swoimi rozwiązaniami zadań, a wśród wymienionej grupy są osoby, które systematycznie (i to na 6 lub 5)  powtarzały z OKE i przed 15.00 odsyłały rozwiązania do mnie (bo o 15.00 na stronie OKE były już gotowe odpowiedzi). Każda powtórka przygotowana przez OKE jest na prawdę dobra, a do tego później wspaniale wyjaśnione rozwiązania.

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge