Pracujemy zdalnie

Nauczanie zdalne to nie lada wyzwanie dla wszystkich, i dla nauczycieli, i dla uczniów i dla rodziców. Przed rodzicami ogromna praca -zachęcenie swoich dzieci do systematycznej pracy, przekonanie, że to nie czas wolny, to nie ferie, tylko nauka -inaczej niż w szkole, w ławkach, ale nauka. Dzisiaj musicie drodzy Rodzice zrobić wszystko, aby wasz syn czy córka nie odkładali niczego na później, bo lekcji przybywa z dnia na dzień. A jak mówi przysłowie: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

Dzisiaj nauczyciele przekazują uczniom  lekcje, zadają zadania do domu, a Wy uczniowie musicie zasiąść przed komputerem (laptopem, tabletem czy nawet tylko smartfonem) i pracować- czytać, pisać, liczyć, rozwiązywać, rysować, ćwiczyć, itp., itd.

Kiedyś nauczyciel wyjaśnił, podpowiedział podczas pracy na lekcji , wytłumaczył, teraz … No właśnie, teraz pracujemy różnie, też tłumaczymy, wskazujemy materiały z których należy korzystać, filmy, które wato obejrzeć, przekazujemy karty pracy do wypełnienia, sprawdzamy i pokazujemy poprawne rozwiązania, niektórzy próbują spotkań online.
zdj-2

Wciąż poszukujemy, chcielibyśmy aby nasze lekcje trafiły do Was drodzy uczniowie, by utkwiły w waszych głowach pomysły różnych rozwiązań, technik i metod, byście łatwiej zapamiętali przekazywaną wiedzę i ćwiczyli umiejętności. Każdy z nas szuka, szuka i szuka. My nauczyciele, nie tylko planujemy i opracowujemy pomysły na nasze lekcje, my często szkolimy się teraz online, bierzemy udział w wielu konferencjach, webinariach i warsztatach przez Internet. Poszukujemy ciekawych rozwiązań. Wielu z nas otrzymało taki certyfikat ze szkolenia jak ten mój poniżej, wielu ma po kilka innych zaświadczeń ze szkoleń.

archiwum prywatne-M.G.

archiwum prywatne-M.G.

Wy- uczniowie musicie zdać sobie sprawę, że odpowiedzialność za to czego się nauczycie spoczywa głównie w waszych rękach. Bądźcie  zdyscyplinowani , odpowiedzialni, kreatywni, a przede wszystkim samodzielni.  To nie lekcje dla rodziców, to lekcje dla was, to wasze zadanie!

Gdyby ktoś miał jeszcze ciekawe zdjęcia z tego jak uczycie się teraz w domu, a może jak przygotowujecie lekcje to prześlijcie na mój adres  w szkolnej chmurze, a umieszczę je tutaj na tym blogu.

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge