WAŻNE: Instrukcja dla uczestnika konkursu KANGUR 2020

 Z uwagi na zmienioną formułę, Konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Oznacza to, że będziesz mógł rozwiązać zadania dostępne na Platformie z poziomu swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile będzie on połączony z Internetem. Upewnij się, że masz dostęp do odpowiedniego urządzenia, podłączonego do stałego i stabilnego łącza internetowego. W przeciwnym razie poproś rodzica lub opiekuna o pomoc.

Ze względu na inny charakter Konkursu w tym roku, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut.

Przed przystąpieniem do poniższych działań skontaktuj się z opiekunem konkursu w Twojej szkole, aby dowiedzieć się, do jakiej kategorii konkursu zostałeś(aś) przyporządkowany(a) oraz kiedy odbędzie się Twoja sesja konkursu próbnego i konkursu właściwego. Koordynator przekaże Tobie także nazwę użytkownika (login) i hasło, za pomocą których zalogujesz się na Platformie Dzwonek.pl.

I. Zalogowanie się i uzupełnienie danych w profilu ucznia Otwórz przeglądarkę internetową (np. Firefox, Chrome, Edge) i przejdź do strony „www.dzwonek.pl”. Kliknij przycisk „Zaloguj się”.

K-R-1

W polu „użytkownik” wpisz przekazaną Ci nazwę użytkownika. W polu „hasło” wpisz przekazane hasło. Jeśli chcesz zapamiętać wprowadzone dane na tym urządzeniu, zaznacz opcję „Zapamiętaj mnie”. Kliknij przycisk „Zaloguj się”.
K-R-2Jeśli jesteś pełnoletni, zaakceptuj regulamin. Jeśli nie jesteś osobą pełnoletnią z listy w polu “Wiek” wybierz pozycję “Nie jestem osobą pełnoletnią”, Wpisz adres, imię i nazwisko rodzica, opiekuna lub nauczyciela, a następnie kliknij przycisk “Akceptuję”.
K-R-3Zaakceptuj regulamin Platformy Dzwonek.pl. Możesz uzupełnić część swoich danych, co ułatwi kontakt z Tobą oraz zwiększy funkcjonalność Twojego konta na Platformie. W tym celu kliknij swoją nazwę użytkownika u góry po prawej stronie, koło ikony lupy.
K-R-4W polu „Adres e-mail” wpisz swój aktualny adres. Może to być także adres Twojego rodzica lub opiekuna. W odpowiednich polach uzupełnij imię i nazwisko. Uzupełnienie innych danych nie jest wymagane. Kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.
K-R-5II. Przystąpienie do odpowiedniej sesji konkursu Na Platformie Dzwonek.pl zaloguj się na swoje konto. Kliknij zakładkę „Konkursy”. Wyświetlony został wykaz wszystkich kategorii konkursu. Tylko przy Twojej sesji po prawej stronie oprócz przycisku “Szczegóły” będzie widoczny przycisk “Rozpocznij”. Przycisk ten uaktywni się we właściwym czasie, ale widoczny będzie od chwili przypisania Cię do konkursu przez opiekuna szkolnego. Kliknij przycisk „Rozpocznij” przy odpowiedniej sesji konkursu. Po rozpoczęciu sesji konkurs uaktywni się automatycznie.
K-R-6Jeśli w trakcie trwania konkursu nastąpi awaria komputera, zawieszenie się przeglądarki lub przerwa w dostawie prądu czy Internetu, nie musisz wszystkiego rozpoczynać od nowa. Na innym urządzeniu lub w innej przeglądarce zaloguj się na swoje konto, kliknij zakładkę „Konkursy” i przy danej sesji kliknij przycisk „Kontynuuj”. Wykonane dotychczas działania powinny zostać zapisane. Nie loguj się ponownie na poprzednim urządzeniu lub zmień przeglądarkę, aby uniknąć nadpisania danych aktualnych danymi poprzednimi. W razie napotkania innych problemów skontaktuj się z opiekunem konkursu w Twojej szkole. III. Sprawdzenie uzyskanych wyników (po informacji od Organizatorów lub opiekuna szkolnego o ich dostępności) Wyniki nie będą dostępne tuż po zakończeniu Konkursu. Po zakończeniu wszystkich sesji Organizatorzy przystąpią do analizy udzielonych odpowiedzi. Gdy wyniki będą już gotowe, zostaną Ci udostępnione, a informacja o tym zostanie przesłana do opiekunów szkolnych. Poczekaj na informację od opiekuna szkolnego o dostępności wyników na Platformie. Zaloguj się na swoje konto na Platformie Dzwonek.pl. Kliknij zakładkę „Konkursy”. Kliknij dostępny przycisk przy właściwej sesji konkursu.
K-R-7

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge