Spotkanie w 5a z pasjonatem historycznych „skarbów”

W czwartek, 12 XI 2020 roku uczniowie klasy 5a spotkali się podczas lekcji online z mieszkańcem Drawska Pomorskiego – Panem Wiesławem Piotrowskim, na co dzień strażakiem, a w wolnym czasie pasjonatem historii i członkiem Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Misericordia”. Spotkanie było zaplanowanym działaniem w ramach realizowanego projektu edukacyjnego Wolna, Niepodległa-Polska. Zaproszony gość pasjonuje się w zbieraniu różnych historycznych przedmiotów, przygotowuje wystawy nie tylko na terenie naszej gminy.
Piątoklasiści zaprosili Pana Wiesława, aby porozmawiał z nimi o historii związanej z obchodami 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W swojej opowieści zaproszony gość skupił się na przybliżeniu uczniom sylwetki wielkiego wodza- Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego roli na drodze do wolności. Spotkanie było bardzo ciekawe, wzbogacone różnymi „skarbelkami” jak nazywa swoje zbiory Pan Piotrowski.

W galerii kolaż ze zdjęciami (zrzuty ekranu) ze spotkania i dyplom-podziękowania.
kolaż-W-Ppodziekowanie

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge