Spotkanie online w 5a z artystą fotografem

Na dzisiejszej lekcji godziny wychowawczej gościliśmy światowej sławy artystę fotografa, który mieszka w  naszym mieście, w Drawsku Pom. – pana Leszka Paradowskiego. Pan Leszek to wspaniały człowiek, artysta i miłośnik fotografii, która  stała się Jego wielką pasją.  On sam mówi o sobie  tak: „Ciesząc się życiem i otaczającym mnie światem, staram się dokumentować obrazy jakie tworzy natura i człowiek. Zazwyczaj są to ulotne, niepowtarzalne chwile, które dzięki fotografii zatrzymuję w pamięci na dłużej, zdając sobie sprawę, że każdy dzień jest inny i niepowtarzalny. Zdecydowana większość prac pochodzi z moich rodzinnych stron, czyli Pojezierza Drawskiego. Ta piękna część naszego kraju jest doskonałą modelką, którą ciągle staram się „podglądać”, im więcej poznaję jej tajemnic, tym bardziej jest dla mnie łaskawa. Uwielbiam wędrówki po okolicznych lasach, z wielką radością i nadzieją witam kolejne pory roku, rejestrując zachodzące zmiany.
Jestem lokalnym patriotą i mam dużą satysfakcję gdy obrazy mojej małej ojczyzny są doceniane na różnych kontynentach. Obecnie ciągle poszukuję swojej tożsamości twórczej, realizując wizje o szerokim spektrum od fotografii przyrodniczej, krajobrazu do konceptualnej, kreatywnej i aktu.
Posiadam tytuły artystyczne AFIAP Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, PPSA Photographic Society of America oraz artysty fotografika Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem laureatem ponad stu międzynarodowych konkursów fotograficznych, między innymi Nagrody Grand Prix oraz pięciu złotych medali w jednym z największych konkursów fotograficznych na świecie „21.TRIERENBERG SUPER CIRCUIT 2012″. Najnowsze osiągnięcie to zdobycie czterech złotych i dwóch srebrnych medali w prestiżowym konkursie „PX3 PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS 2015. Moje prace wielokrotnie były publikowane w albumach, czasopismach, kalendarzach, katalogach krajowych i zagranicznych oraz brały udział w międzynarodowych wystawach pokonkursowych na sześciu kontynentach.”
(wpis ze strony internetowej autora -www.paradowski.net.pl)
Leszek-P-GK Miniaturki_zdjęć_L-P BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAE SPOTKANIE (NAWET TO ONLINE, KTÓRE ZAKŁÓCAŁ INTERNET). BYŁO NIEPOWTARZALNE I POZOSTANIE NA DŁUGO WE WSPOMNIENIACH UCZNIÓW 5A I MOICH.

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkolne życie. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge