22 mar 2012

Śpimy w kopalni soli

Do Bochni, do kopalni soli  jechało z naszej klasy osiem osób. W autobusie siedziałam z     Zuzią, a za nami siedziała Małgosia i Mateusz. Jak dojechaliśmy to zjeżdżaliśmy pod ziemie windą. Potem wysiadaliśmy z windy i szliśmy za panem przewodnikiem. Potem musieliśmy schodzić po schodach które są bardzo długie. Na dole było boisko, plac zabaw i wieczorem była dyskoteka. Przed dyskoteką poszliśmy zwiedzać kopalnie. Po zwiedzaniu poszliśmy na dyskotekę, a potem musieliśmy iść do łóżek, bo za dziesięć minut była dwudziesta czwarta a,wtedy była cisza nocna i pogasili wszystkie światła. Bardzo mi się podobała wycieczka!!!!!!!                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                 Agatka

Do kopalni w Bochni pojechaliśmy 14.03.12 i :15.03.12 Było tam naprawdę super, bo były kukły które mówiły o soli i były wyświetlacze które pokazywały jak dawno, dawno temu się pracowało. Tą kopalnie zwiedzaliśmy 3 godziny. Do 22 drugiej jechaliśmy kolejką taką     małą, że trzeba było siedzieć jak na sankach . Potem mieliśmy dyskotekę. Był też z nami nasz Bratek. 

                                                                                                                                                                                                                                                    Zuza

A więc to było tak. Normalnie poszliśmy do szkoły na 10:35 do 13:20 a zbiórka była o 17:30 .O godz. 18:00 wyjechaliśmy z pod szkoły. Jechaliśmy półtorej godziny i zajechaliśmy na 19:30. Potem weszliśmy do środka i zjeżdżaliśmy windą na dół do kopalni, ale nie zwiedzaliśmy kopalni tylko szliśmy do podziemi. To trwało 30 minut. Potem zajmowaliśmy łóżka. Łóżka były piętrowe i były obok siebie po 2 lub po 6. Ja spałam obok Mateusza Zięby a pode mną Emilka, a pod Mateuszem Bartek Małysa  z  klasy 1 a lub b. Jjak już się rozpakowaliśmy poszliśmy na kolację. Później mieliśmy  15 minut na zabawę. Ja, Mateusz i Adrian graliśmy w nogę. Po zabawie musieliśmy się ciepło ubrać, bo szliśmy zwiedzać kopalnię. Trzeba było wejść po 333 schodach. Potem zobaczyliśmy kaplicę Świętej Kingi i dowiedzieliśmy się w którym roku została założona kopalnia. To było w  1268 roku. Jechaliśmy kolejką i zwiedzaliśmy kopalnie prawie 4 godziny.Ale za to jak wracaliśmy kto chciał zjeżdżał ze zjeżdżalni. Gdy już wróciliśmy  ze zwiedzania to napiliśmy się i coś, zjedliśmy i poszliśmy grać dalej w nogę . Graliśmy 2 godziny w, a potem poszliśmy spać. Wstaliśmy o ósmej,a śniadanie zjedliśmy o dziewiątej. Zaczęliśmy się pakować o dziesiątej, bo za pięć jedenasta była zbiórka. Potem wsiedliśmy do autobusu i przyjechaliśmy z powrotem. Po szkołą czekali na nas rodzice. Uważam że ta wycieczka była doskonała.

                                                                                                                                                                                                                                                  Gosia

Nasza klasa była w Bochni. przyjechało nas 8 czyli Gosia, Agata, Kinga, Adrian,Mateusz Hajto i Mateusz Ziemba, Zuza i ja Emilka. Jak musieliśmy iść spać ja poszłam spać o 1.00 A moja koleżanka Ala Malinowska udawała że śpi. Dużo zwiedzaliśmy była  tam Kaplica Świętej Kingi i Świętej Barbary. Musieliśmy  wstać o 6.00 i zjeżdżaliśmy bardzo szybko kolejką                                                                                  
                                                                                                                                                                                                                                                  Emilka

 

 

 

css.php