23 kwi 2012

Co robimy, kiedy nie ma nas w szkole

Cześć ! !Opowiem wam o koleżanki urodzinach… Było super… SugarwareZ-297.gifByły różne zabawy: przyczepianie słoniowi ogonka ,kto najszybciej wypije sok., (Ada wypiła najszybciej 2 łyki), śpiewanie , tańczenie, ciuciubabka, później prezenty…Kupiłam kuzynce SABINCE: piórnik plastikowy,album kilka słodyczy i opaskę na włosy. W środę byłam u Zuzi i bawiliśmy się w różne fajne zabawy. Byłyśmy u Olgi na trampolinie, a później u niej w domu. Ma bardzo ładny dom i pokój swój i siostry.
Opowiem wam też o naszym grilu domowym. Tata wyciągnął grila i zapalił. Najpierw jadłam kiełbaskę, później skrzydełko a nakońcu oscypek.  Wszystko było smaczne miam miam miam…Później zagrzmiało i szybko schowaliśmy rzeczy, które były na polu i uciekliśmy do domu.                                                                                                                                                                                            Alicja

 

Cześć! To ja Weronika.

Byłam dziś na spacerze z ciocią,wujkiem , dziadkiem i bratem. Gdy byliśmy blisko domu jechała straż pożarna bo się paliła  trawa. Po spacerze jedliśmy obiad i potem bawiliśmy sie z bratem przed domem. Wczoraj byliśmy na imieninach wujka Zbyszka w Paszkówce gdzie spotkałam się z moim kuzynem Kubą, który ma 6 lat. Bardzo miło minął mi wczorajszy wieczór i gdy wrócilismy do domu to zaraz zasnęłam .  Dziś powtarzałam z religii i tabliczkę mnożenia!

                                                                                                                                                                                                                                     Weronika O.

Cześć!. Dwa dni była u mnie kuzynka. W sobotę była bardzo ładna pogoda, więc wybraliśmy się z mamą na wycieczkę rowerową. Pojeździłam sobie na rolkach , bawiłyśmy się na polu bo było słonecznie. Moje dwie ciocie będą miały dzidziusie. Chciałabym żeby to były dziewczynki,  miałabym się z kimś bawić, bo narazie mam samych kuzynów , a ja jestem sama. Dobrze  że rodzice mi psa kupili to mam się do kogo przytulać. Nie mogę doczekać się ciepłych dni, bo zacznie się sezon grilowania . Moje ulubione danie to skrzydełka i cienka kiełbasa. Kończę bo robię się głodna.

                                                                                                                                                                                                                                           OLA

Dzisiaj byłam na podwórku z kuzynem. Mój kuzyn ma 4 lata, ma na imię Artur i jest niegrzeczny.Dzisiaj obok domu było błoto więc bawiliśmy się w błocie. Jak poszłam do domu to on wskoczył do błota i położył się w błocie i ściągnął pantofle.  Potem poszedł do piasku i wyturlał się , a jak się wyturlał to był cały w pisaku. Jak ciocia otworzyła drzwi to się śmiała. Natomiast babcia krzyczała. A mnie i siostrze rodzice robili zdjęcia.

                                                                                                                                                                                                                                                 Olga

Mój kot ma już 10 miesięcy i jest duży i puchaty. Niestety jego ogon jest skrzywiony. Prawdopodobnie ktoś mu go przytrzasnął drzwiami. Bardzo lubi się bawić na podwórku. Próbuje łapać gołębie myszy i śmiesznie biega. Lubi spać na moim łóżku, a jak go wygonię to idzie na łóżko mamy lub taty. Niestety u sąsiada jest czarny kot który nie lubi naszego kota.  Kiedyś nalałam wody do pistoletu na wodę kuzyna. Kiedy czarny kot zaczął gonić naszego kota podeszłam do niego i go oblałam. Mój kot stał najeżony pod autem. To nie był dobry pomysł. Niedawno mój kot uciekł z domu na cały dzień. Wieczorem zauważyłam, że nie ma kota to się rozpłakałam. Ale jak się obudziłam i wyjrzałam przez okno to zobaczyłam, że kot przyszedł i leży u babci na parapecie, bo jest mu tam ciepło.

                                                                                                                                                                                                                                                     Olga

 

Ja najbardziej lubię konie. Kiedyś będę miała swoje konie. Teraz chodzę na jazdę. W tej stajni gdzie chodze jest 9 koni. Nazywają się Cosiio, Karmela, Balbina, Princessa,  Fantazja,  Dajana, Okara, Nokaut i Patagonia. Pani która mnie uczy ma na imię Gabrysia. Bardzo lubię jeździć na Balbinie. Balbina jest łagodna. Niczego się nie boi. Jeżdżę i opiekuję się nimi np: szczotkuję i siodłam. Nieraz jedziemy w teren. Teren to znaczy spacer na koniach. Umiem  różne sztuczki na koniu i dostałam nawet medal.

                                                                                                                                                                                                                                               Klaudia

 

Kinga zapytała mnie czy chcę malować pracę pod tytułem”Zdrowie jest tylko jedno”. Zgodziłam się. Narysowaliśmy na dużej kartce serce potem je przecięłyśmy na pół i wycięłyśmy. Ale z dwuch stron  zostawiliśmy dwa małe kwadraciki i ich nie przecięliśmy.Przykleiłyśmy drugą kartkę pod spód. Na jednej połówce serca narysowałyśmy to co nie zdrowe .a na drugiej to co zdrowe. Na połówce  nie zdrowej z przodu zrobiliśmy czarne kulki z bibuły a, na  zdrowej połówce czerwone.   

                                                                                                                                                                                                                                      Agatka

Dzisiaj byłam w cyrku Arlekin na ul. Bukowskiej. Tam były różne zwierzęta. Był taniec koni, największe pytony Tygrysie, taniec kóz i lam, był szop i dwa kucyki. Były też dodatkowe atrakcje np: wata cukrowa i przejażdżka na kucykach.Ja jeździłam na łaciatym koniku moja siostra tez. Mama zapłaciła 10 zł. Bardzo mi się tam podobało.

                                                                                                                                                                                                                                       Klaudia

 

 

Komentarzy: 3

  1. Puer

    A mieliście już okazję zobaczyć małe, regionalne muzeum? Mam na myśli stary spichlerz z różnymi eksponatami. Był on opisany w szkolnej gazetce – polecam.

  2. elo fajny blog

  3. super rozwichrzony blog

css.php