24 kwi 2012

Jak realizujemy nasz projekt 2.0

Mamy bardzo dużo do zrobienia.  Wszyscy ,którzy należą z naszej szkoły do programu Szkoła 2.0  razem realizują projekt pod hasłem Walery Goetel – naszym idolem. On jest patronem naszej szkoły i teraz będzie 30 rocznica nadania jego imienia.  Postanowiliśmy się o nim dużo dowiedzieć, bo jest mało znany. I chcemy, żeby każdy uczeń dużo się dowiedział. Każdy kto chodzi do naszej szkoły. Wszystkie dzieci z zerówki i wszystkich klas i rodzice też.  Więcej opowiem następnym razem.

 

Najpierw zadawaliśmy pytania Waleremu Goetlowi tak jakby miał własnego bloga. Pani powiedziała, że on przeniósł się wehikułem czasu do teraźniejszości i prowadzi bloga.  Ja zapytałam go czy miał dzieci. Potem wpadłam na pomysł żeby narysować jak jeździł deskach. jak złamałl nogę i już nie mógł się wspinać po górach.

                                                                                                                                                                                                                  Karolina

 

W szkole pisaliśmy pytania o pana Goetla. Potem te pytania zawieźliśmy do wnuka Walerego Goetla. Wszystkie pytania przeczytaliśmy i na niektóre odpowiadał, a z innych się śmiał.

                                                                                                                                                                                                                                   Agata

Kiedy pisaliśmy pytania to ja zapytałam czy miał pieska, bo jak tak to fajnie. Ciekawi mnie  jeszcze dlaczego szkoła ma jego imię,ale tego nie napisałam na kartce z pytaniami do Walerego Goetla. Potem kartki powiesiliśmy na tablicy i wszystkie czytaliśmy i postanowiliśmy zawieźć je do wnuka naszego patrona.

                                                                                                                                                                                                                                         Weronika.K.

Jak pisaliśmy te pytania to były różne i pani trochę się śmiała. Ja Rafał zapytałem, czy miał kwiatki, bo ja lubię opiekować się kwiatkami i je sadzić. Pani pokazała nam na projektorze zdjęcia o Walerym Goetlu, które przysłał nam jego wnuk pan Piotr. Teraz wiem, że wychodził w góry z kolegami i miał żonę i też się ożenił i miał córkę.

                                                                                                                                                                                                                                       Rafał

 

Opowiem o tym jak pojechaliśmy do wnuka Walerego Goetla. Najpierw cała klasa wybrała delegację, bo wszyscy nie mogliby się zmieścić w pokoju. Jak przyjechaliśmy to się okazało, że to ten sam dom w którym mieszkał pan Goetel. Weszliśmy do środka i gdy usiedliśmy to pan Piotr podał pączki. Były też soki, paluszki i precelki. Pan Piotr opowiadał nam o swoim dziadku i pokazywał pamiątki. Ja też ubrałam kapelusz w którym Walery Goetel podróżował po Afryce. Potem pojechaliśmy na AGH i tam widzieliśmy skały. A te pączki to przywieźliśmy my. Była z nami też nasza pani dyrektor. Hubert cały czas mówił , że chyba zostanie geologiem.

                                                                                                                                                                                                                                           Gosia

 

Hej to ja Hubert!  Ja opowiem wam dziś jak jedziemy do wnuka Walerego Goetla i do AGH.

W piątek o 9:30 wyjechaliśmy  do Krakowa.

Przedstawicielami naszej klasy byli ja,Mateusz,Gosia , Adrian i nasza Pani.

Oprócz nas byli też przedstawiciele innych klas.

Najpierw odwiedziliśmy wnuka pana Walerego Goetla.

Mieszka on niedaleko błoni.

Ten pan opowiedział nam trochę o swoim dziadku.  

Trzymałem dzidę i tarcze Masajów.

A potem pojechaliśmy na AGH.

Na 2 i 3 piętrze oglądaliśmy diament,metale szlachetne, kamienie i skamieniałości.

Zadam wam 2 pytania.

1.Co to jest czarny diament?

2.Co to jest czarne złoto?

Dziękuje Pani że mnie zabrała  

                                                                                                                                                                                                                                  Hubert

Dużo też szukaliśmy wiadomości w internecie. Takie o Naszym patronie były czasem trudne do zrozumienia, bo było w nich trochę niezrozumiałych słów i nie wiedzieliśmy co one znaczą. Wtedy pani pomagała nam jak i gdzie poszukać wyjaśnień. Teraz już wiemy co robi geolog, a co paleontolog. Tym się zajmował Walery Goetel. Ale jeszcze robił dużo innych bardzo ciekawych rzeczy. I jak już uzbieraliśmy zdjęcia i różne wiadomości to wybraliśmy to co narysujemy w naszej malowance o patronie naszej szkoły. To będą najfajniejsze rzeczy które robił w życiu. Jak zaczęliśmy rysować w Paincie to pomagałem moim kolegom, zwłaszcza w rysowaniu na tablecie Bamboo. Ja z Karolem narysowałem dom Walerego Goetla i lokomotywę i jego tatę i mamę. To było trudne. Robiłem jezscze zdjęcia jak inni rysowali.                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                                    Adrian

Robiliśmy kartki do naszej malowanki i dobraliśmy się parami. Potem każda para losowała co ma namalować. Ja w parze byłam z Gosią.My rysowałyśmy jak W. Goetel wędruje przez Afrykę. Ja narysowałam Afrykańczyka i pana Walerego. Bardzo fajnie nam sie rysowało.

                                                                                                                                                                                                                                                   Olga

Cześć! Ja rysowałam z Gabrysię i fajnie się nam razem pracowało.Wylosowałyśmy numer 12 i okazało się, że to jest to co chciałyśmy czyli jak zjeżdża na nartach. Trudno było narysować Walerego i jego kolegę, bo to było rysowanie w Paincie, ale udało się.

                                                                                                                                                                                                                                           Gabi i Weronika

Ja pracowałem z Hubertem. Na komputerze namalowaliśmy kajak i w nim był Walery. Najtrudniejszy był pan Walery, bo nam nie wychodziła głowa. Ale jakoś potem się udało. 

                                                                                                                                                                                                                                       Gabryś

Ja razem z Kubą wylosowaliśmy jak Walery Goetel przepytuje wnuka wierszyka. To było bardzo ciężko, ale udało się.  Następnie to samo zrobiliśmy w Paincie, a potem skopiowaliśmy i drugi taki sam obrazek pokolorowaliśmy. Bo w tej malowance jeden obrazek będzie kolorowy, a drugi czarno biały taki do kopiowania i kolorowania. Rysunek nam się udał i nam się  podobał. I jeszcze napiszemy wam, że o naszej wyprawie do pana Piotra Chrząstowskiego napisali w naszej szkolnej gazetce , która nazywa się „Pisemko”!!!

                                                                                                                                                                                                                                         Mati i Kuba

my z Kingą wylosowałyśmy numerek 7i miałyśmy namalować jak Walery Goetel rysował wnukowi obrazki.Trochę trudno nam się rysowało. Kinga więcej rysowała, a ja więcej kolorowałam.. Najtrudniej było namalować fotel i wnuka, a najłatwiej chyba było nam namalować kredki. Pokażemy naszą malowankę na Festiwalu Nauki wszystkim uczniom i nauczycielom i nawet naszym rodzicom. Będzie fajnie.

                                                                                                                                                                                                                                Agatka i Kinga

Łatwo nie było, ale było ciekawie. Najładniejszy rysunek narysowała Gosia z Olgą. My z Emilką zaczęłyśmy od gór, a potem narysowałyśmy Walerego Goetla. Emilka rysowała góry i śnieg, a ja rysowałam Walerego jak zdobywa szczyt góry co się nazywa Mnich. Bardzo nam się takie rysowanie podobało.

                                                                                                                                                                                                                                     Jadzia i Emilka

Ja z Olą rysowałyśmy jak pan Walery uczył swoich kolegów. Mnie się z Olą fajnie pracowało bo ona się ładnie uśmiecha. Trochę więcej rysowała Julia. Trochę nam nie wyszło, ale i tak fajnie się pracowało.                                                            

                                                                                                                                                                                                                                            Ola i Julka

Jak się dobraliśmy w pary to ja  byłem w parze z Weroniką.Malowaliśmy rysunek na kartkach, a potem w programie Paint. Był problem z W. Goetlem, bo Weronika nie mogła sobie poradzić z jego ubraniem. Patrzyliśmy na jego zdjęcie, i narysowaliśmy taki sam kołnierz.  Ja narysowałem choinki i dróżkę.

                                                                                                                                                                                                                                                 Rafał

Cześć to  ja Michał. Rysowałem z Mateuszem jak Walery zajadał ciastka napoleonki i mieliśmy problem. Trudno było narysować w Paincie pana Goetla. Trochę nam pomagali i w końcu ten rysunek narysowaliśmy. Mateusz mówił, że mu przeszkadzam i żałuje że jest ze mną. Ale teraz myślimy, że fajnie się pracowało.                                                                

                                                                                                                                                                                                                                    Michał

Pani dała man specjalne narzędzie które nazywa się Bamboo. Wszyscy się z tego śmiali: ha,ha,ha. Trochę trudno nam się tym rysowało, bo to pierwszy raz. Potem było coraz lepiej i w końcu nasz rysunek był gotowy. Fajnie sie rysowało z Zuzią i myślę, że Zuzia też sie cieszyła. Ja rysowałam skałę i góry, a Zuza geologa i młoteczek. Wszyscy razem zrobiliśmy 12 rysunków do malowanki. Są po dwa jeden kolorowy, a drugi czarno biały to jest ich aż 24. I są jeszcze dwa dodatkowe Karoliny, bo ona wygrała konkurs na najciekawszy pomysł na rysunek o tym jak Walery Goetel chroni przyrodę.

                                                                                                                                                                                                                                 Alicja i Zuza

 

 

 

 

Komentarzy: 4

 1. OOOO!! Na to czekałam! Wspaniale, że opisujecie projekt o Walerym Goetlu :) To bardzo ciekawa postać :)

  O czym pisać na blogu w II semestrze, jak opisywać projekt? Przeczytajcie ten wpis, a wszystko stanie się jasne:
  http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?page_id=5022

  W projekcie dobrze też wykorzystywać ciekawe TIKowe narzędzia :) Dzięki nim projekt będzie jeszcze atrakcyjnie pokazany, również na blogu :)

  Dowiedzcie się więcej, jakie narzędzia możecie wykorzystać:
  http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=5420

  Polecam!
  Do następnego wpisu!

  Magda
  Szkoła z klasą 2.0
  http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Festiwal Projektów 2012 – przyjedźcie do nas!My Profile

 2. Podczas opisywania Waszego projektu na blogu nie zapomnijcie o wykorzystaniu widżetów: KARTA PROJEKTU i KARTA DZIAŁANIA. Ich opis znajdziecie tutaj: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?page_id=3310

  Świetnie pokazują co planujecie zrobić (czyli czego dotyczy projekt) i jakie działania macie do wykonania, żeby projekt się udał :)

  trzymajcie się
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0
  http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Festiwal Projektów 2012 – przyjedźcie do nas!My Profile

 3. Aha – czarny diament i czarne złoto to zdaje się chodzi o węgiel… czy to prawda?

  pozdrowienia
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Wespół w zespół pełną parąMy Profile

 4. kasia0

  Ciekawe.
  kasia0 ostatnio opublikował..Odwiedź blog programuMy Profile

css.php