komputer i jego tajemnice

 • CNK Warszawa – Podsumowanie Całorocznej Pracy.

  Na Festiwal Projektów 2.0 przyjechało 50 zespołów z całej Polski, aby  zaprezentować całoroczną pracę realizowaną w ramach programu Szkoła z klasą. Nasza szkoła również mogła wziąć udział w tym przedsięwzięciu.  Razem z  naszą koordynatorką, p. Anetą Wojciechowską, udaliśmy się do Warszawy.  Wcześnie rano spotkaliśmy się przed szkołą, gdyż  czekała nas długa podróż.  Mieliśmy już przygotowane materiały, które będą nam potrzebne.  Wszystko ledwie zmieściło  się  do samochodu.  Bez problemów dotarliśmy na miejsce.  W Centrum Nauki Kopernik zarejestrowaliśmy się, otrzymaliśmy wszystkie przybory do pracy, katalogi projektów, przewodniki po programie oraz  notes do gry w Bingo.  Zostało nam przydzielone stanowisko. Mieliśmy godzinę czasu na przygotowania i ostateczne decyzje, co zaprezentujemy.  Uroczystość rozpoczęli państwo Alicja i Piotr Pacewicz. Następnie wszyscy uczniowie mogli wzajemnie dyskutować i relacjonować wybrane tematy.  Przedstawialiśmy nasz projekt ekspertom, m.in. pani Magdalenie Fikus - polskiej biolog, specjalizującej się w biochemii i biofizyce. Był to dla nas zaszczyt poznać tak wybitną osobę.  Rozmawialiśmy o ,, Dniu Przyrody” , czego dotyczył, jaki wkład mieli uczniowie w jego przebieg.  Piotrek Dąbrowicz pokazywał swoje doświadczenia chemiczne, a Karolina Ślusarska omawiała tematy dotyczące ,, Pandy Wielkiej”.  W ciągu kilkunastu minut  wspólnej rozmowy  uzyskaliśmy cenne rady, które na pewno przydadzą się nam w przyszłości.  Dzięki grze w Bingo bliżej poznaliśmy uczestników, mamy ich adresy mailowe oraz wpisy.  Mi ( Paula B.)  najbardziej spodobał się  projekt Roboty – inteligentne maszyny.  Realizowali go uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.  Za prawidłowe wykonanie wszystkich poleceń z Bingo, każdy członek zespołu otrzymał pendriva.  Festiwal podsumowali eksperci oraz zaproszeni goście, jednakże głos zabrać mógł każdy.  Wręczone zostały dyplomy i upominki.  To prawda, że TIK pomaga w nauce i jest świetnym sposobem prezentacji wiedzy.   Dzięki niemu cały czas się rozwijamy i  nauka staje się przyjemnością.  Wszystko czego się nauczyliśmy przez ten rok  pozostanie z nami. Jest nam naprawdę przykro tylko z jednego powodu: nie mogłyśmy uczestniczyć w tym wspólnie. Mimo tego wiemy, że nasza praca została doceniona przez najlepszych. Jest to dla nas motywacją i największą nagrodą.

   

   
 • Dziękujemy :)

  Dziękujemy bardzo pani Alinie Limanowskiej,  pani Alinie Murzynowskiej oraz naszej pani koordynator Anecie Wojciechowskiej, które przez ten cały rok wspierały nas i motywowały do dalszej pracy. To im zawdzięczamy wygraną. Nasz sukces to także również jest ich sukces. Dziękujemy przede wszystkim Wam za czytanie naszego bloga i komentarze. Dziękujemy całemu zespołowi szkoły z klasą za to, że działa i pomaga nam wszystkim w zrozumieniu TIK. To właśnie Ci ludzie sprawili, że mamy możliwość rozwijania się w zakresie informatyki  prowadząc bloga. Wiemy, że zdobyte umiejętności i wiedzę jeszcze nieraz wykorzystamy w dalszej edukacji.

  źródło:

  blog.mysanantonio.com

   
 • SZKOŁA 2.0 NA BLOGU – mamy I miejsce

  Zdobyłyśmy I miejsce! Tak długo czekałyśmy na ogłoszenie wyników. Jesteśmy baaaardzo szczęśliwe. Sam fakt, że mogłyśmy uczestniczyć w programie Szkoła z Klasą 2.0 jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszymy się, że doceniono nas i nasz blog. Nasz cel już dawno został osiągnięty, wygrana jest tylko dodatkiem… Podziwiamy wszystkich blogerów, którzy prowadzili blogi.

  YouTube Preview Image YouTube Preview Image
   
 • Wielkimi Krokami Do Wakacji

  Już za kilkanaście dni zaczną się Wakacje – czas, na który większość nas czekała cały rok.  Oceny są już prawie wystawione. Lekcje stają się luźniejsze. Takim przykładem są nasze lekcje matematyki. Ostatnio w naszej klasie pojawiła się nowa tablica multimedialna. Gramy na niej w różne gry matematyczne. Cieszymy się, że lekcje dobiegają końca, ale na myśl o zakończeniu roku szkolnego łza kręci nam się w oku.

   

   

   
 • Rapujemy!

  Wczoraj w naszej szkole odbył się na holu głownym hepening o bezpiecznych wakacjach. Na tablicy były umieszczone informacje ICE oraz numery alarmowe. Wspólnie rapowaliśmy o prawidłowym zachowaniu się. Teskst był wyświetlany z rzutnika na dwie tablice, tak aby każdy mógł śpiewać. Była wyznaczona osoba za przełanczanie pokazu slajdów z słowami piosenki. Na koniec przyszedł do nas p. policjant i zaczął z nami omawaić kwestie bezpieczeństwa. Zadawał nam pytania, a za prawidłową odpowiedź można było dostać znaczek odblaskowy.

   

   

   

   

   
 • Mamy 100 wpisów!

  100 wpisów? Nie możemy uwierzyć. Nie spodziewałyśmy się, że napiszemy tak dużo notek. Jesteśmy z siebie dumne :) . Dziękujemy wam, że komentujecie nasze wpisy i czytacie bloga.

  grafika:

  wrongturnslessonslearned.blogspot.com

   
 • Cele LOP-u

  Jak wszyscy wiecie (ja Gosia) byłam w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie. Rozmawiałam tam z Panią przedstawicielką o przyrodzie i organizacji LOP. Moim celem było porozmawiać z Panią i dowiedzieć się paru informacji. Panowała miła atmosfera. Pani podarowała mi i mojej koleżance, której bardzo dziękuję za pomoc- Paulinie Nowickiej, wiele interesujących gazetek i ulotek. Mój cel został osiągnięty!!! Bardzo dużo się dowiedziałam. Następnie nagrała mnie moja koleżanka. Mówiłam o tym , jak przyroda i LOP jest ważna:)

   
 • Zdjęcia zrobione

  Dziś zostały wykonane zdjęcia składu zespołu, realizującego projekt ,,Dzień Przyrody”. Przez radiowęzeł ogłosiłyśmy informacje o zebraniu się na holu głównym, wszystkich uczestników przedsięwzięcia.  Zdjęcie umieściłyśmy w slajdzie, dotyczącym naszego projektu. Jest nam bardzo przykro, że nie jedziemy wszystkie do CNK.  Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumieją naszą decyzję. Tego nie można było przewidzieć.  Wiemy,że to co zrobiłyśmy  nigdzie nie zginie i zostanie docenione przez ekspertów.

   
 • TIK w… Świat się zmienia

  W naszej szkole często wykorzystujemy TIK. Robimy różne zadania na tablicy, uczymy się o jeszcze nie  znanych nam dotychczas programach, tworzymy prezentację, nabywamy nowe umiejętności.  Jednak TIK nie jest tylko dla szkół.

  Teraz każdy chce umieć robić prezentacje oraz wykorzystywać w swojej dziedzinie nowe technologie. W Kościele na rekolekcjach mówiliśmy o papieżu. Ksiądz puścił nam krótki pokaz slajdów o Janie Pawle II. Prezentacja spodobała nam się. Na każdej mszy są wyświetlane słowa pieśni z rzutnika na ekran, by ludzie, którzy nie znają słów mogli wspólnie śpiewać z innymi.

  Różni lekarze np. logopedzi prowadzą terapię  przez Skype. Prowadzone są też lekcje w kinie; pokazywane są prezentacje. Różni biznesmeni muszą często korzystać z Excela, by przedstawić na wykresie wzrost cen lub ich spadek.  Pisarze piszą książki w MS World. Dzięki temu program sprawdza im błędy, a poza tym jest to o wiele prostszy sposób. W sklepach można dostrzec elektroniczne, dotykowe kasy. Dotykowe też są bankomaty. W bankach i urzędach komputery są niezbędne! Inżynierowie, architekci, projektanci używają do swoich projektów wiele programów np. do zobaczenia swojego pomysłu w 3D. W lotnictwie potrzebna jest nawigacja i stały kontakt.  Nie dawno na rynek trawił nowy modelu telefonu komórkowego samsung, który sam się wyłącza, gdy o tym pomyślimy. Teraz każdy może zakupić sobie telewizor Sony Bravia, dzięki któremu możemy obejrzeć film w 3D. Komputery sterują i kontrolują satelity w kosmosie. To właśnie one decydują co się z danym urządzeniem w galaktyce dzieje. Gazety, ulotki, ogłoszenia powstają za pomocą różnych programów, są one jeszcze drukowane.  Wszystkie efekty w filmach specjalne to dzieło TIK. WiFi jest niemal w każdym mieście. Internauci tworzą strony internetowe np. w celach promocyjnych. Powstają blogi, dzięki którym możemy podzielić się z innymi, o naszymi zainteresowaniami.

  To tylko nie wielka część zastosowania TIK – u w naszym życiu.

  grafika:

  disruptingclass.blogspot.com

   

   
 • Vena Sport Festival 2012

  Niedawno odbyły się mistrzostwa województwa w biegach rozstawnych ” Vena Sport Festival 2012″. Startowaliśmy w dwóch konkurencjach. Dziewczęta oraz chłopcy biegli w konkurencji ” 4×100 m.” . Nasza szkoła brała również udział w sztafecie 16 x100m.

  W biegu 4×100 m. dziewczyny zajęły 1 miejsce z niesamowitym wynikiem. Chłopcy natomiast zdobyli medale i puchar za 3 miejsce. W sztafecie 16x100m. nasza szkoła zajęła wiecemistrzostwo ( drugie miejsce) !!! Jesteśmy bardzo dumni z naszych osiągnięć, tym bardziej, że 22 czerwca startujemy w Venie, lecz OGÓLNOPOLSKIEJ !!! :)

  Oto kilka zdjęć z szczególnego dla nas dnia:

  ilustracja

  ilustracja

   
css.php