Dzień patrona

Witajcie!
13 maja w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie świętowaliśmy Dzień Patrona.
Patronem szkoły jest Henryk Sienkiewicz, który urodził się właśnie
w maju. Wszyscy uczniowie byli ubrani w stroje galowe i mieli przypięte kotyliony.
Klasy młodsze I-III obejrzeli prezentację i przedstawienie poświęcone Henrykowi Sienkiewiczowi. Starsze klasy natomiast zostały przydzielone do czterech grup ,, A,B,C,D”.  Grupę „A” tworzyli uczniowi z klas „a”, grupę „B” uczniowie z klas „b” itd.  Zostały utworzone cztery zespoły, w skład których wchodziło tyle samo uczniów. Następnie przedstawiciel każdego zespołu udał się do gabinetu Pani Dyrektor gdzie otrzymał zadanie do wykonania przez cały zespół. I tak zespół nr 1 wylosował piosenkę, którą należało się nauczyć (podkład muzyczny był gotowy),

patron

 

zespół 2 otrzymał opis jednej jednej z postaci z powieści patrona naszej szkoły i miał narysować tę postać,

patron1

zespół 3 układał wiersze o Henryku Sienkiewicza,rozwiązywał rebusy,

wiersz

zespół 4 przygotowywał przedstawienie na podstawie powieści patrona.

patron2
Wszyscy byli pod wrażeniem, że mamy tak pomysłowe dzieci w naszej szkole. Wyszliśmy bardzo mocno zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge