Koniec 1 edycji rozgrywek

W naszej szkole 17 czerwca odbył się ostatni turniej I edycji rozgrywek Wieluńskiej Akademii Siatkówki S.O.S., rozegrano ostatnie mecze, wyłoniono zwycięzców. W rozgrywkach startowało 15 zespołów z 8 szkół podstawowych.

SONY DSC

Każda drużyna rozegrała 30 2-setowych spotkań w dwóch rundach zasadniczej i rewanżowej. Turnieje odbywały się przez cały rok. Mistrzem I edycji Wieluńskiej Akademii Siatkówki został zespół SP 2 Wieluń, który zdobył 56 pkt. (Kinga Lach, Karolina Rybczyńska, Wiktoria Smolnik).
SONY DSC
II miejsce zajął zespół SP Ruda – 50 pkt. (Aleksandra Janas, Anna Sztuka, Kinga Sieradzka, Aleksandra Treścińska),
SONY DSC
a na III miejscu uplasował się drugi zespół z SP 2 Wieluń – 50 pkt., który walkę o II miejsce przegrał 3 małymi punktami
SONY DSC
(Marianna Kuźnik, Julia Kokocińska i Julia Giełzak). Wszystkie zawodniczki startujące w turnieju otrzymały pamiątkowe medale, a siedem pierwszych zespołów dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieluń. Nagrody wręczała Pani Dyrektor Gimnazjum n2 2 w Wieluniu Pani Małgorzata Jachowicz-Wróblewska oraz organizatorzy – nasi nauczyciele S.O.S. Katarzyna i Leszek Pałygowie.