SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

20151024_101716
Z wielką przyjemnością informujemy, że 23 października zorganizowaliśmy Stół Sportowy Okrągły połączony był on ze szkolnym turniejem ,,rzucanki siatkarskiej” oraz debatami klasowymi.  W debacie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI, odbyła się ona na sali gimnastycznej oraz sali lekcyjnej, gdzie przedstawiciele klas V debatowali nad ,, Przewrotem na wf-ie”. Nauczyciele sprawujący nadzór nad debatą: nauczyciele wf, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz po raz pierwszy rodzice uczniów!
Pierwszym etapem debaty w klasie -z przedstawicielami klas V była dyskusja na temat:
,,+ ” i ,, -” oraz co nowego uczniowie oczekują na wf.
img037

Uczniowie zamieścili swoje propozycje na kartce. Szkolny koordynator omówił z uczniami ich propozycje. Uczniowie wskazywali na gry i zabawy, zajęcia z rugby tag, hokej.
Jeśli chodzi o ,, +” uczniowie najczęściej wskazywali na :
-dużą ilość zajęć z piłki siatkowej
-ciekawie prowadzone lekcje wf
-innowacyjność na zajęciach,
- duży wybór zajęć pozalekcyjnych.
Jeśli chodzi o :,,-”
-za mało godzin wf,
- za mało zajęć z piłki nożnej,
- za dużo zajęć z piłki siatkowej.
Kwestią sporną, trudną -był brak zajęć na basenie.
20151027_105751
20151027_110219
Z kolei na sali gimnastycznej uczniowie także mieli możliwość wypowiedzenia się i wpisania:
+ i – oraz co nowego na wf.
20151024_101249 20151024_094929
Kolejnym punktem debaty był wybór zadań do wyboru:
Po przedstawieniu uczniom zadań z puli, uczniowie głosowali:
20151027_11043020151027_110439
Po przeliczeniu przez nauczyciela głosów:
I miejsce zajęły: innowacyjne zajęcia poza lekcyjne,
II miejsc : wf po za szkołą,
II miejsce: WF dla dziewczyn.

Na zakończenie debaty Pani koordynator podsumowała wyniki głosowania i poinformowała uczniów oraz rodziców o kolejności realizacji zadań do wyboru oraz o tym, iż odbędzie się spotkanie nauczycieli wf-w celu rozwiązania postulatów uczniów związanymi z ,,-” na lekcji wf .
Ustalono także,że w szkole przed salą gimnastyczną zamieszczona będzie skrzynka-do której raz na miesiąc uczniowie będą wrzucać swoje pytania i postulaty dotyczące zajęć wf.

Na koniec uczniowie rozegrali turniej ,, rzucanki siatkarskiej”:wygrała klasa IV b.
20151024_095045 20151024_094720

One thought on “SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

 1. Witaj Doroto,

  Dziękuję Ci za opis Waszego Sportowego Okrągłego Stołu. Cieszę się, że do debaty przystąpiliście z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem.
  Bardzo podoba mi się przyjęta przez Was forma obrad i to, że udało Wam się połączyć dyskusję z aktywnością fizyczną – brawo! W ten sposób cała szkoła, choć przez jeden dzień, żyła tylko i wyłącznie sportem :)
  Na uznanie zasługuje również fakt, że do debaty zaprosiliście nie tylko uczniów i innych nauczycieli, ale, również rodziców. Mam nadzieję, że z uwagą przysłuchiwali się Waszym postulatom, a czy wnieśli także coś od siebie? Udzielali się w dyskusji? Może sami mieli jakieś pomysły?
  Takie wydarzenie z pewnością wymagało przygotowań i umiejętności organizacyjnych. Ciekawa jestem jakie zadania wzięli na siebie uczniowie? Czy informowałaś ich wcześniej o temacie dyskusji? Czy mieli czas, aby przemyśleć swoje pomysły, czy postawiliście na spontaniczność?
  Z przyjemnością przeczytałabym także o postulatach uczniów zebranych na sali gimnastycznej – czy mogłabyś dodać kilka wypowiedzi? Czy różniły się one od propozycji uczniów z klasy V?
  Doskonale, że planujecie już dalszą pracę w programie. Dziękuję za podanie zadań semestralnych. A czy zdradzicie jaka będzie ich kolejność? Które zadanie zrealizujecie w I semestrze?
  Jestem zachwycona pomysłem całorocznej skrzynki na pomysły uczniów. Z pewnością wzmocni to ich poczucie, że ich głos jest ważny, potrzebny i ma wpływ na zmiany w Waszej szkole. Koniecznie dajcie znać czy i jak uczniowie korzystają z niej w kolejnych miesiącach :)
  Trzymam kciuki za kolejne innowacje i świetne pomysły.

  Z serdecznymi pozdrowieniami

  Ania
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge