Drugie zadanie semestralne:)

Zadanie do wyboru ,,wf poza szkołą”. W ramach tego zadania nasi uczniowie mieli i mają wiele możliwości uczestniczenia w wf po za szkołą. Dzięki zapleczu jakim dysponuje gmina udało nam się przeprowadzić zajęcia z wf-u :

1. Stadion Miejski

20150429_152345

20150429_150300

2. Orlik
IMG_1229

3. Obiekty przy szkole: bieżnia
20150504_100240

4. Hala sportowa

20151123_072955

5. A także zajęcia na basenie krytym.

20160615_104709

Wyjście poza szkołę  udało nam się organizować na lekcjach wf  oraz zajęciach pozalekcyjnych. W  lekcjach uczestniczyły  dzieci  uczęszczające do  danej  klasy , czyli ok. 21  osób  z jednej  klasy lub dzieci  z  zajęć  dodatkowych.

Na zajęcia  na świeżym powietrzu  wychodzimy zawsze kiedy  tylko pogoda  nam pozwala. Dzieci  bardzo chętnie biorą udział w zajęciach  poza szkołą. Największą popularnością  cieszą  się wyjścia na  odkryty basen kąpielowy w Andrychowie.  Wstęp pokrywa  gmina. Jeśli  pogoda pozwala wyjścia  na basen odbywają się  codziennie. Każda  klasa  ma  możliwość  w ramach wf-u skorzystać z zajęć.Opiekunami  są nauczyciele wf.

Obecnie udaje  nam  się realizować   bardzo dużo zajęć  poza  szkołą,  jedyną  trudnością  są  złe warunki atmosferyczne.
Polecamy wszystkim nauczycielom korzystanie  z  obiektów w  swojej okolicy  ponieważ  dzieciaki uwielbiają  zajęcia poza  szkołą.

One thought on “Drugie zadanie semestralne:)

 1. Świetnie, że w swojej gminie macie możliwość prowadzenia lekcji poza budynkiem szkoły i to w takich ciekawych miejscach jak stadion, pływalnia czy orlik :)
  Odsyłam Was jednak do opisu tego zadania semestralnego: http://www.ceo.org.pl/sites/default/files/WZK/davBinary/wf_poza_szkola.pdf
  Zwróćcie proszę uwagę na pytania na końcu materiału i zgodnie z nimi opiszcie co udało Wam się zrealizować w ramach takich zajęć:

   W jaki sposób zorganizowaliście wyjścia poza szkołę? Gdzie się udaliście?
   Ile osób uczestniczyło w takich lekcjach? Czy były problemy z frekwencją?
   Z jaką częstotliwością wychodziliście poza szkołę w ramach lekcji WF?
   Jak uczniowie zareagowali na taką formę zajęć? Jakie były ich wrażenia?
   Czy założone cele zostały osiągnięte?
   Co się udało? Co było trudne?
   Jakich wskazówek możecie udzielić nauczycielom, którzy chcieliby iść w Wasze ślady?

  Pamiętajcie, że Wasze opisy są jedyną formą sprawozdawczości w WF-ie z Klasą, zatem są niezbędne do ukończenia programu :)

  Z serdecznymi pozdrowieniami
  Ania
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge