29 cze 2012

Podsumowanie

(W) Powoli kończy się rok szkolny. Czas więc na podsumowanie naszej pracy na blogu. Najbardziej podobało mi się, że codziennie mogłyśmy dodawać wpisy. O tym o czym chcemy. Nowe było właściwie całe blogowanie: dodawanie wpisów, zdjęć, kart projektu i widgetów. Najtrudniej zrobiło się, gdy na starej skórce, gdzie gdy chciałyśmy dodać polecane blogi i strony, ten widget nie wyświetlał nam się. Wszystko jednak zaczęło działać, kiedy zmieniłyśmy skórkę. Najciekawsze było, kiedy uczyłam się uzupełniać kartę projektu i kartę działania. Nieco podszkoliłam redagowanie tekstów. Dzięki prowadzeniu blogów nasza i inne szkoły mogły dowiedzieć się co działo się w danej szkole. Czy były jakieś festiwale, ciekawe wydarzenia, fajne lekcje. Sami zyskaliśmy wiele znajomości. Na przykład na Festiwalu Nauki w Warszawie, obok nas rozłożyło się stanowisko szkoły nr. 12 z Białegostoku, której opiekunem była pani Kasia, która też prowadzi blog.Blog Pani Kasi. Myślę, że warto prowadzić blog. Dla mnie na przykład było to wspaniałą zabawę, ale też nauką. Uczyliśmy się przecież redagowania tekstów, ortografii i  interpunkcji. Lubię blogowanie i w przyszłym roku (jeśli będzie to możliwe)  zamierzam prowadzić swój własny blog.

27 cze 2012

Odznaka

Nasz blog dostał odznakę „Działamy z TIK”. Jesteśmy z tego bardzo zadowolone, gdyż bardzo długo na nią czekałyśmy.

Warszawa…Warszawa

(W) Jak zapewne wiecie projekt klasy 4 został zakwalifikowany do Festiwalu Nauki w Warszawie, który odbył się 22 czerwca. Reprezentować nasz projekt pojechały: Zuzia Habrat, Ada Jureczko, Ola Korus i ja. Naszym opiekunem była pani Krystyna Samborska. Kiedy już przyjechałyśmy (a właściwie przyleciałyśmy, gdyż do Warszawy leciałyśmy samolotem) musiałyśmy dojechać do Centrum Nauki Kopernik, tam zameldować się i znaleźć swoje stanowisko, które miało numer 15. Na początku mieliśmy ozdobić nasze stanowiska. Później było oficjalne przywitanie i rozpoczął się Festiwal. Podchodzili do nas eksperci i zadawali nam pytania dotyczące projektu. Dostaliśmy także ‚Bingo” czyli książeczkę, w której były pytania i musieliśmy na przykład odpowiedzieć ile kilometrów przyjechaliśmy, policzyć ile projektów z innych szkół zostało opisane na blogach, zdobyć podpisy i kontakty do sąsiednich stanowisk. Kiedy skończył się Festiwal mieliśmy czas na zjedzenie obiadu. Po lunchu tj. od ok. 15.30-18.00 zwiedzałyśmy Centrum Nauki Kopernik. O 20.40 wyjechałyśmy z Warszawy i około 2.15 w nocy byliśmy w Krośnie. To był wspaniały dzień.

26 cze 2012

Wakacje

(K)Czy tylko w naszej szkole już tak bardzo czuć wakacje.? Jestem pewna,że nie. Chyba nie ma osoby,która nie cieszyłaby się na myśl o dwu miesięcznej przerwie. Już nie długo czekają na nas wspaniałe przygody,nowe przyjaźnie. Chociaż nie wszyscy gdzieś wyjeżdżają zapewniam Was,że nawet w mieście można się naprawdę dobrze bawić i to nie tylko przed telewizorem czy komputerem. Na koniec chciałabym Wam pokazać zdjęcie Pani Doroty,które mnie urzekło :-)

19 cze 2012

Podsumowanie naszej pracy

(K)

Projekt "Moja galeria" był realizowany w ramach kółka fotograficznego,na które chodzą uczniowie klasy czwartej oraz piatej. Opiekunem projektu była pani Dorota Patejko.Nasze zadanie polegało na stworzeniu własnej,niepowtarzalnej galerii fotograficznej składającej się ze zdjeć, które robiliśmy samodzielnie. Aby przygotować się do tego zadania uczestniczyliśmy w plenerach, zbieraliśmy wiadomości o podstawach fotografowania w teczkach port folio – to takie nasze "poradniki" z kółka oraz odwiedzaliśmy galerie fotografii. Przygotowując własne galerie mieliśmy do wyboru dwa programy: PowerPoint lub Prezi.Podczas realizacji projektu nauczyliśmy się posługiwać  narzędziami do obróbki grafiki, programem Prezi do prezentacji na zasadzie mapy pamięci. Ponadto zdobyliśmy wiedzę na temat różnego typu licencji i wiemy, jak legalnie korzystać z zasobów Internetowych. Przydatną stroną okazał się Flickr – światowa galeria fotografii. Programy te są naprawdę bardzo ciekawe i myślę ,że nikt nie żałuje ,że je poznał. Jesteśmy dumni z naszych galerii, mimo iż nie wszyscy wywiązali się z zadania w terminie, lecz kiedy sami ustalili nowy termin do stworzenia prezentacji wszystkie były gotowe.

Festiwal Nauki w Warszawie

(W) Nasz projekt „Wokół Praw Dziecka” został zakwalifikowany na Festiwal Nauki, który odbędzie się w Warszawie.  Naszą szkołę i ten projekt reprezentować będą : Zuzia, Ada, Ola i ja.  Będziemy też zwiedzać Centrum Nauki Kopernik.

05 cze 2012

O projekcie

(W) Na Festiwalu Nauki (pisałam o nim we wcześniejszym wpisie) wspólnie z Olą prezentowałyśmy nasz projekt, fotocast „Wokół Praw Dziecka”. Prezentacja odbyła się w sali nr 10. Podczas pracy projektowej musieliśmy nauczyć się obsługiwać serwisy takie jak: Flickr i Fotocasty. Potrzebna była również znajomość programu Microsoft Office Picture Manager. Nagrywaliśmy też wywiady w programie Audacity. Umiemy korzystać z wymienionych wyżej serwisów i programów komputerowych. Ale myślę, że najważniejszą rzeczą, której nauczyliśmy się podczas realizacji projektu była praca w grupie, która wcale nie jest taka łatwa.

P.S.
Link do fotocstu we wpisie Prawa Dziecka.

04 cze 2012

Jeszcze o Festiwalu

(W) Jak zapewne wiecie 29 maja w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki. Podczas niego było otwartych kilka kącików zainteresowań:kącik plastyczny, malowanie twarzy i paznokci, malowanie kredą, łamigłówki, puzzle on-line, kącik do ozdobienia papierowych ramek, kącik w którym można było wykonać biżuterię. W klasie nr 13 można było zrobić sobie rodzinne zdjęcie. W poszczególnych klasach przedstawiane były prezentacje projektów. Moje klasa (klasa czwarta) przedstawiała projekt „Wokół Praw Dziecka”. Za uczestnictwo w kącikach, a także za oglądanie prezentacji można było dostać pieczątkę. Pieczątki przybijane były na „zbieraczku”. Jeśli ktoś uzbierał ich 5 brał udział w losowaniu nagrody głównej festiwalu. Przedstawiane były również scenki i pokazy taneczne. Odwiedzili nas również strażacy. Mogliśmy zjeść zapiekankę, gofra lub ciastko, a także napić się pysznego koktajlu. Mam nadzieję, że Festiwal Nauki wszystkim bardzo się podobał.

01 cze 2012

Festiwal już za nami.

(G)Na festiwalu prezentowałam z Madzią prezintację o Astrid Linddgren oraz przedstawienie „Oświadczyny” wraz z Marcinem, a pod opieką pani Madzi Rąpały przygotowałyśmy z Madzią wulkan, który bardzo wybuchł.

Wycieczka klasy piątej i szóstej

K) Wczoraj nasza klasa oraz szósta wróciły z wycieczki do Zakopanego. Było wspaniale. Zwiedzaliśmy Dolinę Chochołowską, byliśmy na Głubałówce i wiele,wiele innych. Nasze torby pękają od pamiątek :-D W nocy nie wszycscy byli tacy grzeczni,ale mimo,że dawaliśmy się we znaki nasi opiekunowie nie stracili cierpliwości za co bardzo im dziękujemy.
PS. Wszystkim dzieciom i tym dużym i mniejszym składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta.! :-)

16 maj 2012

Galeria fotograficzna

(G) W środę (09.05.2012 r.) prezentowaliśmy na kółku prezintacje. Nie wszyscy je zrobili, bo na przykład nie umieli obsugiwać prezi, albo ten program nie zapisał im zmian tak jak Madzi i mi (Gosi). Tomek i Mikołaj zrobili prezentacje w powerpoincie, gdyż nie mieli konta na prezi. Oto jedna z prezintacji.http://prezi.com/ppqgghdag7uv/moja-galeria/

15 maj 2012

Prawa Dziecka

(W) Klasa czwarta miała za zadanie przygotować projekt pt. „Wokół Praw Dziecka. Zostaliśmy podzieleni na pięć grup. Efekty naszej pracy mieliśmy prezentować na godzinach wychowawczych. Jako pierwsza swój projekt w postaci prezintacja przedstawiła grupa Ady Jureczko. Moja grupa(jej liderem była Ola Korus) przygotowywała fotocast i jako drudzy zaprezentowaliśmy końcowy efekt naszej pracy na godzinie wychowawczej. A tutaj link do naszego fotocastu. Mamy nadzieję, że wam się spodoba. Piszcie opinie w komentarzach do tego wpisu.

 

 

 

 

 

30 kwi 2012

100!

(W)   W piątek opublikowałyśmy na naszym blogu 100 komentarz! Nie spodziewałyśmy się, że tak szybko uda nam się uzyskać taki efekt. Dziękujemy za komentowanie naszego bloga! Tak trzymać!

27 kwi 2012

Piszemy

(K)Sztuka pisania jest dość trudna, ale myślę, że prędzej czy później każdy dziennikarz się tego nauczy. Ważne jest również wzbogacanie tekstów o zdjęcia. Razem z Weroniką wprowadzałyśmy zmiany w naszych wpisach ,żeby nasz  blog stał się kolorowy i lepiej się go przeglądało. Z tego powodu ściągałyś my z flickr’a różne zdjęcia, które znajdziecie w naszych wpisach.

24 kwi 2012

Jeden dzień z życia nauczyciela

(K)Dawno….dawno temu żyła sobie pramatka hydrantów… Właśnie to hasło sprawiło najwięcej trudności uczniom z klasy V w krzyżówce mitologicznej. Autorką tej zagadki byłam ja. Lekcja przebiegła nawet bez problemów…zdążyliśmy zrobić prawie wszystko i w tym wypadku PRAWIE nie robi bardzo dużej różnicy. Kolegom i koleżnkom CHYBA podobała.

css.php