„Wszędzie jest Wyspa Tu”. Szymborska w Teatrze Polskim:)

Wczoraj, nie pierwszy raz zresztą, wybrałam się do Teatru Polskiego na „Wszędzie jest Wyspa Tu”, spektakl poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej. W spektaklu występują Magdalena Smalara (będąca jednocześnie reżyserką spektaklu), Joanna Trzepiecińska, Izabela Bukowska i- gościnnie- Katarzyna Dąbrowska. Z części wierszy oraz limeryków Szymborskiej zrobiono piosenki, do których aranżacje i muzykę napisała Urszula Borkowska z zespołem. czytaj dalej »

Jak to jest z tą rybką?

„Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej to niepozorna opowieść o miłości w wielu różnych odsłonach. Autorka przestawia kawałek z życia Alicji, która skazana jest na wewnętrzną bitwę między miłością do rozwiedzionych rodziców, utalentowanego Roberta, swojej najlepszej przyjaciółki i młodszego braciszka Fryderyka, który nieuleczalnie zachorował. Na początku książka wydaje się zwykłą historią nastoletniej dziewczyny zauroczonej w chłopaku, z czytaj dalej »

Finał Turnieju Jednego Wiersza i improwizacje ;)

Witajcie! Niedawno miałam szansę, już po raz trzeci, reprezentować moją szkołę w finale Turnieju Jednego Wiersza w SCEK-u. Jak zwykle, Finał zorganizowany i przeprowadzony został z wielką starannością i uśmiechem (przesyłam podziękowania dla bardzo miłej pani ze SCEK-u, która dała mi plastry niezbędne po mojej długiej wędrówce po Starówce;)). Po prezentacji wierszy, czas oczekiwania na czytaj dalej »

NARODOWY czyta. CzytaMY

25 maja tego roku Stadion Narodowy w Warszawie przyciągnął do siebie dwie przedstawicielki fakultetu polonistycznego – mnie i Weronikę. Do odwiedzin zachęciła nas tegoroczna 5. edycja „Warszawskich Targów Książki” i 8. Edycja „Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA”. Wejście niedrogie – 5 zł od osoby niepełnoletniej, na cały dzień pobytu. Na początku nie wiedziałam czego czytaj dalej »

Powstanie Warszawskie

Czeeeść Dawno tu nie zaglądałam 3 klasa gimnazjum nawet po testach gimnazjalnych jest pełna pracy. Walka o oceny toczy się do ostatniego tygodnia. Jednakże zbliżające się wakacje już można wyczuć w naszej szkole. Jednym z tych „czynników” jeśli tak to można nazwać, to wyjście na film „Powstanie Warszawskie” w ramach rozluźnienia po testach semestralnych Na czytaj dalej »

„Romeo i Julia” w Teatrze Wielkim…

„Romeo i Julia” sama w sobie, jako lektura- nie podobała mi się. Bardzo mi się nie podobała… Nie jestem fanką tego typu literatury. Dramat jest fantastyczną formą i gatunkiem, jednak gdy wchodzi w to wszystko tematyka miłosna, dramat robi się nudny, podkoloryzowany i przesadzony. W mojej opinii, oczywiście Jednak to, co wydarzyło się w Teatrze czytaj dalej »

Czas na małe podsumowanie…

Hej:) Mimo, że święta to raczej taki okres zastoju, spokoju wewnętrznego i spokoju w pojęciu ogólnym, czas przedświąteczny nie wygląda już tak kolorowo… Dawno nie miałam tak zabieganego tygodnia, jak właśnie tego przed Wigilią Zaczęło się od szukania prezentów dla krewnych i najbliższych znajomych, co okazało się nie lada sztuką, gdyż nawet wiedząc, czego potrzebują czytaj dalej »

css.php