WAKACJE!!! :D :D

Witajcie :D

Dzisiaj właśnie zaczęły się wakacje, więc życzymy Wam jak najlepszej pogody. Bawcie się dobrze ale nie zapominajcie o bezpieczeństwie. Życzymy Wam dobrej zabawy, ognisk, podróży, i wszystkiego co najlepsze :)

To już nasz ostatni wpis w tym roku szkolnym, ale zobaczymy się we wrześniu :D
Mamy nadzieję, że nie opuścicie nas w przyszłym roku i dalej będziecie tak pozytywnie nas komentować.

No i chciałybyśmy szczególnie też podziękować: za Wasze motywujące komentarze, odwiedziny no i że nie opuściliście nas :)
Chciałybyśmy również podziękować naszej opiekunce: Pani Monice Kubicy za to, że w potrzebie zawsze nam pomagała i motywowała nas do pisania na blogu. Dziękujemy jej też za świetnie zorganizowane lekcje odwrócone (były one chyba najlepszymi lekcjami matematyki w tym roku :P ), dzięki którym nasza klasa bardziej orientowała się w tematach, skutkiem czego były o niebo lepsze oceny.

Jesteśmy bardzo wdzięczne za Waszą lojalność wobec nas, za którą bardzo ale to bardzo dziękujemy :)

pixabay.com Public Domain

pixabay.com Public Domain

pixabay.com Public Domain

pixabay.com Public Domain

Gosia i Natalia

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | 1 Comment

Koktajl z nutą mięty

Cześć :)

Dziś przepis na pyszny i szybki oraz łatwy do zrobienia koktajl z nutą mięty :)

Składniki:

* truskawki
* lody o smaku owoców leśnych (możecie dodać też inne, ale te będą najlepsze ;) )
* rurki waflowe
* listki mięty

Przygotowanie:

Truskawki rozgniatamy widelcem i mieszamy z lodami o smaku owoców leśnych. Przekładamy do szklanki i dekorujemy ćwiartkami truskawek, rurkami waflowymi i miętą.

To na tyle ;) W sam raz na gorące dni, gorąco polecam :D

Palcelizać.pl Public Domain

Palcelizać.pl  Public Domain

Natalia

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Leave a comment

5. rocznica śmierci Michaela Jacksona

Witajcie :D

Ta wiadomości wstrząsnęła światem. 25 czerwca 2009 roku w przededniu wielkiego powrotu na scenę zmarł słynny piosenkarz Michael Jackson (5o lat). Pozostawił trójkę dzieci. Przyczyną śmierci było przedawkowanie silnego środka nasennego.

Autor: http://www.urbansplatter.com/ Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Autor: http://www.urbansplatter.com/ Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

 

Pochowany na cmentarzu Forest Lawn na przedmieściach Los Angeles. To tam jego fani będą dziś składać kwiaty, maskotki i kartki ze wspomnieniami.

Autor: www.kozaczek.pl Licencja CC-BY-NC-SA 2.0

Autor: www.kozaczek.pl Licencja CC-BY-NC-SA 2.0

Na początku lat 80-tych Michael Jackson był najlepiej sprzedającym się artystą świata. Jego płyta „Thriller” biła rekordy sprzedaży. Niedawno ukazała się jego druga pośmiertna płyta „Xscape”. W Las Vegas odbył się też niedawno koncert, na którym wystąpił hologram Jacksona. Po śmierci Króla Popu jego muzyka i wizerunek przyniosły spadkobiercom dochody w wysokości 700 milionów dolarów

Źródło: wiadomości.wp.pl

Gosia

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | 1 Comment

Dzień Ojca

Witajcie :)

Dzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku dla ojców obchodzone corocznie w wielu krajach, w różnych terminach.

WSZYSTKIM TATOM ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :D

Wiemy jak ciężko pracujesz tato!
Bardzo Cię wszyscy kochamy za to
a także za Twe szlachetne serce,
w którym rodzina pierwsze ma miejsce!
W ten dzień świąteczny przyjmij podziękę
za wiarę, mądrość, ojcowską rękę.
Wysłuchaj życzeń co z serca płyną:
Niech wichury mroźne Ciebie ominą!

pixabay.com Public Domain

pixabay.com Public Domain

Gosia

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Leave a comment

Światowy Dzień Deskorolki

Siemanko :D Dziś takie przywitanie jakiego używają skejci i nie tylko :P

Światowy Dzień Deskorolki przypada 21 czerwca – najbardziej wyczekiwany przez każdego skejta z prawdziwego zdarzenia dzień w roku. W tym dniu każdy prawdziwy ziomek powinien wypolerować swoją deskorolkę, a w razie jej braku BMX-a, wózek widłowy lub choćby fingerboarda, wrzucić stylowe ciuchy oraz wydać ostatnie oszczędności na bilet do miasta, w którym pewien sponsor pokusił się na zorganizowanie od miasta placu do jazdy.

Kiedy w końcu nadchodzi owy wyczekiwany dzień, we wszystkich większych miastach Polski organizowane są pokazy i zawody skejterskie sponsorowane przez takie skejciarskie marki jak Red Bull, który jest wszędzie czy Kubuś Play, który pojawia się tylko okazjonalnie.

pixabay.com

pixabay.com   Public Domain

Źródło : Wikipedia Wolna Encyklopedia

Natalia

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Leave a comment

Apel Profilaktyczny w naszej szkole

Witajcie :D

Dnia 17.06.2014r. (wtorek) na drugiej i trzeciej lekcji w naszej szkole odbył się Apel Profilaktyczny.

Wstęp prowadziła Zuzanna uczennica klasy 3b, natomiast cały apel zorganizowała Pani Karolina Włodarczyk (psycholog).

Na początek apelu (po wstępie Zuzi) wystąpił dzielnicowy Dębna, Pan Adam Michałowski. W swoim przemówieniu opowiadał o różnych zagrożeniach, które mogą mieć miejsce niezależnie od otoczenia. Prosił, żebyśmy zachowywali się ostrożnie, szczególnie jeśli mamy plany wyjechać za granicę. Później parę słów miała powiedzieć policjantka, o specjalizacji narkotykowej, Pani Agnieszka Bubak, jednak nie doszło do tego, gdyż dostała ważne wezwanie z pracy.

Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Następnie swoją mowę wygłosiła Pani dyrektor, Barbara Kornaś. Wyjaśniła w niej powód zorganizowania apelu.
Następny był Pan Zbigniew Podziński, komendant Straży Miejskiej w Dębnie. Opowiadał o tym, żeby np. bez zgody leśniczego, nie rozpalać ognisk w lesie, gdyż grozi to pożarem. Żebyśmy w wakacje, kąpali się tylko w bezpiecznych jeziorach, które mają ratowników (przykładem jest nasze Dębnowskie jezioro: Lipowo). Wspomniał również o tym, żeby sprzątać po swoich psach. Zaznaczał, że to bardzo ważne i nie należy tego ignorować.

Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Po tej długiej przemowie Pani Dziadul, razem z Dominiką Podbereską i Roksaną Karpiel pokazały jak należy się zachować w przypadku, gdy ktoś straci przytomność (Kurs Pierwszej Pomocy), ma manekinie. Pani Dziadul w tym czasie wszystko mówiła ile robić wdechów i ile mamy zrobić uciśnięć klatki piersiowej.

Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Później Pani Iwona Kuka (nasza Pani psycholog) przedstawiła nam program, który realizują tylko dziewczyny klas I i II: ,,Akademia Dojrzewania”. Zachęcała nas do niego, i przy okazji też zachęcała do wzięcia specjalnych próbek do higieny intymnej dla dziewcząt.

Następnie Pani Maria Wiarus (również psycholog) powiedziała kilka słów o używkach. Tylko kilka słów, ponieważ w następnej chwili przedstawiła prezentację uczennicy kl. 3b Irminy Kamary, gdzie było powiedziane o używkach i ich skutkach.

Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Po prezentacji nastąpił występ zespołu Keep.
A na koniec zorganizowano loterię. Uczennica kl. 3b Klaudia Błażków zadawała pytania dotyczące uzależnień, głównie alkoholu. Powiem, że była bardzo duża kolejka :) . Oczywiście nie mogło się obyć bez nagród. Były nimi np. koszulki, kubki, różne szlaki turystyczne. A dla zainteresowanych, rozdawano różne ulotki.

Moim zdaniem apel był udany. Dowiedziałam się bardzo dużo rzeczy o używkach, bezpieczeństwu itp. Mam nadzieję, że Wy też :D
P.S. To co napisałam, może niekoniecznie być w tej kolejności :P

Gosia

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Leave a comment

Boże Ciało

Witajcie :)

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało – w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu.
W Polsce po raz pierwszy wprowadził tę uroczystość biskup Nankier w 1320 r. w diecezji krakowskiej. W 1420 na synodzie gnieźnieńskim uznano uroczystość za powszechną, obchodzoną we wszystkich kościołach w państwie[3]. W późnym średniowieczu i w renesansie największym sanktuarium kultu Bożego Ciała w Polsce był poznański kościół Bożego Ciała.

W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.

W Polsce uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Autor: Politykstargard Licencja: CC BY 2.5

Autor: Politykstargard Licencja: CC BY 2.5

Źródło: Wikipedia Wolna Encyklopedia

Natalia

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Leave a comment

Najlepsze życzenia!

Witajcie :D

Dzisiaj moja przyjaciółka Natalka (z którą razem bloguję) obchodzi swoje 15 urodziny, więc to dla Ciebie jest ten wpis :) .

Życzę Ci, żeby twoje marzenia się spełniły. Żebyś miała dobrego chłopaka i przyjaciół, na których zawsze mogła byś polegać. Żeby na twojej twarzy nie brakowało uśmiechu i rzadko się smuciła :D . No i na koniec życzę Ci dobrych ocen i jeszcze raz spełnienia wszystkich marzeń :D

Autor: Małgorzata Haligowska Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Autor: Małgorzata Haligowska Licencja: CC-BY-NC-SA 2.0

Gosia

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | 2 Comments

Fretka

Cześć :)

Dziś postanowiłam opisać Wam fretkę ;)

Jest to niewielki drapieżnik z rodziny łasicowatych udomowiona forma tchórza zwyczajnego lub tchórza stepowego. Od lat 80. XX wieku rośnie popularność fretki jako zwierzęcia domowego.

 • Masa ciała: 0,3-1,1 kg dla samic i 0,9-2,7 kg dla samców, wysterylizowane samce są często lżejsze.
 • Długość ciała: 33-35,5 cm dla samic i 38-40,6 cm dla samców.
 • Ogon: 7,6-10 cm.

  Uzębienie:

 • 12-14 kilkumilimetrowych siekaczy (6-8 górnych i 6 dolnych)
 • 4 duże kły
 • 12 zębów przedtrzonowych
 • 6 zębów trzonowych
  *Ciekawostka – Fretka, znana z dobrze rozwiniętego instynktu łowieckiego, od dawna używana była do polowania na króliki. Na polowanie wychodzono zwykle rano; odnalazłszy norę, zakładano przy każdym z kilku otworów workowatą, mierzącą ok. 1 m sieć, po czym wpuszczano fretkę przez otwór główny. Uciekający królik wpadał w zastawioną sieć, gdzie chwytany był przez myśliwego lub zaduszany przez fretkę. Samą fretkę należało schwytać, gdy tylko ukazywała się u wylotu nory, w przeciwnym razie wracała do nory króliczej i układała się w niej do spoczynku. Informacje o używaniu do polowania fretek (bądź innych łasicowatych) znajdujemy już w „Geografii” Strabona (w opisie zwalczania plagi królików na Balearach).

  Autor: Frank Vincentz Licencja: CC BY-SA 3.0

  Autor: Frank Vincentz Licencja: CC BY-SA 3.0

Źródło: Wikipedia Wolna Encyklopedia

Natalia

 

 

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Leave a comment

Ciekawsza forma nauki :D

Witajcie :D

Na lekcji matematyki Pani Kubica przedstawiła nam filmiki z YouTuba, na których niejaki Marek Duda pokazuje nam (na przykładach zadań) jak w prosty sposób nauczyć się matematyki i fizyki. Oprócz podstawowych tematów z książek, Pan Duda rozwiązuje zadania z matury i egzaminów gimnazjalnych.

Oto niektóre jego filmiki:

Graniastosłupy:

YouTube Preview Image

Twierdzenie Pitagorasa:

YouTube Preview Image

Równania:

YouTube Preview Image

Zapraszam na jego filmiki. Dzięki Panu Markowi nauczyłam się graniastosłupów i ostrosłupów :)

Gosia

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | 1 Comment