Wycieczka

Jutro czyli w piątek jedziemy na wycieczkę. Zbiórka jest o godz. 4.45. Mam nadzieję, że nikt nie zaśpi, bo jedziemy pociągiem a pociąg nie zaczeka. Dobre by było jak by nie padał deszcz. Wszystkie relacje na wycieczce postaramy się opisać dzień po dniu. Pojawią się one niestety po wycieczce, ponieważ tam nie będzie internetu.

~pozdrawiam

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Sezon 2015/2016 w tenisie stołowym zakończony!!!

Dzisiaj odbyło się podsumowanie Grand Prix Pszczyny w tenisie stołowym. Były cztery spotkania. W podsumowaniu punktów z czterech Grand Prix są następujące wyniki:

Podsumowanie szkół podstawowych:

1 miejsce – Czarków

2 miejsce – Piasek

3 miejsce – Warszowice

Dziewczyny klasy 5-6:

1 miejsce – Julia I.

2 miejsce – Maja B.(ja)

3 miejsce – Kamila K.

Udział brała też Patrycja P.

Dziewczyny klasy 4 i młodsze:

4 miejsce – Zofia Sz.

Udział brała też Hanna B.

Chłopcy klasy 4 i młodsze:

3 miejsce – Dariusz R.

Udział brał również Szymon K.

Chłopcy klasy 5-6:

3 miejsce – Marcin A.

A to zdjęcia:

BeFunky Collagetenis

Wszystkim gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Komiks – Inga i Emi

Oto nasz komiks (trochę dziwny :D ):

 

PINGWIN1PINGWIN2PINGWIN#PINGWIN4

~Miłego dnia ;)

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Mój komiks – Kamila

Na 2 lekcjach informatyki robiliśmy komiks. Wszyscy robili w parach ale ja chciałam sama.
A oto mój komiks:

komiks 1

komiks1a

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Komiks

Ja, Karolina oraz Nicola zrobiłyśmy komiks na lekcji informatyki.  Oto on:

12
3
4

5

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Pokaz gadów.

Ostatnio w naszej szkole zagościł Pan Andrzej Pająk – hodowca wielu zwierząt, jeden z pierwszych terrarystów na Śląsku i doświadczony terrarysta. Zdaję sobie sprawę, że wpis o pokazie już pojawił się na tym blogu, ale postanowiłam bliżej przedstawić widowisko i pokazać zdjęcia. Na początku opowiedział dzieciom o tym, że naprawdę warto jest zdobywać wiedzę, i że człowiek uczy się przez całe życie. Potem opowiadał, co najważniejsze jest, kiedy chcemy zapewnić odpowiednie warunki takim zwierzętom. Była mowa o temperaturze, wilgotności, misce na wodę, a także odpowiedniej diecie. Wkrótce na drugiej godzinie pokazu nastąpiło to, na co wszyscy tak oczekiwali – Pan Pająk zaprezentował przywiezione przez siebie gady. Pierwsze były jaszczurki, wśród których znalazły się: agama brodata, agama błotna, waran stepowy. Wszystkie te stworzenia dokładnie opisywał, przedstawiał jego historie z nimi, a pod koniec prezentacji każdego z nich dawał dotykać i pokazywać z bliska. Kolejnymi zwierzętami były żółwie. Przyjechały dwa gatunki: żółw czerwonolicy oraz czarny, duży żółw którego nazwy nie pamiętam. Później były węże, które tak jak jaszczurki, były bliżej ,,poznawane” z dziećmi. Pan Andrzej zaprezentował następujące gatunki: dwa pytony siatkowe, wąż tajwański i pyton tygrysi, o ile pamiętam. Węże prezentowały się naprawdę dumnie, a u wszystkich uczniów budziły podziw. Bardzo żałuję, że w moim przypadku (szóstoklasisty) ten pokaz jest być może ostatni, bo był naprawdę ciekawy. Niżej są załączone zdjęcia gadów autorstwa Pani Beaty Skrzypiec. Wracając do węży, postanowiłam wstawić też zdjęcie mojego węża zbożowego, jego zdjęcie jest poniżej :DSC04452

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Czwartki – Finał

Już w ten czwartek (2 czerwca ) W Pszczynie na Morisie odbędzie się Finał czwartków lekkoatletycznych. Naszą szkołę będzie reprezentować wiele dzieci w różnych konkurencjach. Na tej uroczystości odbędzie się także losowanie oraz wiele innych atrakcji :)

 

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Film – Angielski

Kilka dni temu na lekcji j. Angielskiego oglądaliśmy ciekawy film pdt. ,, Johnny English- Reborn ”. Jest to komedia z jednym z najbardziej popularnych aktorów czyli Rowana Atkinsona słynnego m. in. z roli Jasia Fasoli. Film był naprawdę śmieszny i zadziwiający :)

5zysZoChnK.jer_3_1920

 

Zdjęcie : Strona

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Odpust w Piasku

Dnia 5 czerwca ( niedziela ) Pod naszym kościołem p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się Odpust. Jak zwykle będzie dużo stoisk, budek z losami itp. oraz karuzele.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na mszę przed odpustem no i oczywiście sam odpust ;)

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Zdjęcia CC

Na lekcjach informatyki często używamy przeróżnych zdjęć. Jednak ciężko znaleźć darmowe zdjęcia i to jeszcze na licencjach CC. Jedną i najczęściej u nas używaną jest Unsplash, jednak ja pokażę wam jeszcze jedną stronę. Nazywa się Pexels. Na tej stronie znajdziecie dobrej jakości zdjęcia bez podpisów. Jedyną wadą tej strony jest to że aby wyszukać zdjęć trzeba wpisać nazwę po angielsku.

1. Wpisujemy w przeglądarkę nazwę strony – Pexels.

1

 

2. Klikamy w pierwszy link.

2

 

 

3. W wyszukiwarce strony wpisujemy wybraną nazwę rzeczy, której szukamy pamiętając o tym aby wpisać ją po Angielsku. U mnie przykładowo wpisane jest Dog.

3

 

 

4. Po wyszukaniu automatycznie pojawiają się nam obrazy świetnej jakości.

4

 

 

5. Aby pobrać zdjęcie wybieramy  jedno i klikamy zielony przycisk Free Download.

5

 

I obraz został pobrany! :) Miłego korzystania z tej świetniej strony !

 

 

Posted in Bez kategorii | Leave a comment