Za oknami biało….

Nareszcie spadł oczekiwany przez dzieci śnieg. Co prawda w związku z koronawirusem obowiązują obostrzenia, zamknięte są wyciągi i stoki narciarskie, ale dzieci i tak czerpią radość z hasania po śniegu, lepienia bałwana i zjeżdżania z czego się da ;) Zimowe krajobrazy urzekają swoim pięknem i mogą być inspiracją do prac plastycznych. Warto robić z dziećmi takie prace, które dają szybki efekt i nie wymagają użycia zbyt wielu materiałów. Na przykład do wykonania zimowego miasta wystarczą czarno-białe gazety, klej, nożyczki i ciemna kartka na tło. Prawda, że świetny efekt?

zimaa

https://www.maestraagnese.com/pagine/stagioni/lavoretti-per-l-inverno.html
 

Wykorzystując rolki po papierze można zrobić bałwankową rodzinę. Przydadzą się też skarpetki – na pewno w każdym domu znajdzie się jakaś bez pary ;)

bałwanki

 

Wiele pomysłów na zimowe prace plastyczne znaleźć można w Internecie, na przykład na Pintereście 

Warto także zajrzeć tutaj i tutaj

Kategorie Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa | Tagi , | Zostaw komentarz

Czas ferii

clipart-snowman-glossy-256x256-ea35Nietypowe ferie zimowe mamy w tym roku….. Ileż to już zmian wprowadził koronawirus do szkolnej rzeczywistości. Chyba trudno je wszystkie zliczyć. Zapewne wielu z rodziców zastanawia się, jak zorganizować dzieciom czas, aby te dwa tygodnie odpoczynku od nauki dały im siłę do dalszej edukacji – miejmy nadzieję, że już nie zdalnej…. Mocno ograniczone możliwości wyjazdu skutkują często tym, że dzieci muszą przebywać w domu przez dłuższy czas. Komfortową jest sytuacja, gdy rodzice mają wtedy urlop – zawsze można w sposób atrakcyjny zorganizować czas ferii, a zamknięte hotele czy stoki narciarskie nie będą tu większą przeszkodą. Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Znacie? Nie? To koniecznie poznajcie!

Korzystacie z Classroomscreen? Teraz pojawiły się nowe, przydatne funkcje. Jest przycisk „media” i można załadować wiele elementów równocześnie – obraz, film i widok z kamerki. Po zalogowaniu mamy dostęp do list uczniów (losowanie imienia). Można też umieścić równocześnie kilka kostek do gry. Ekrany, które tworzymy podczas pracy z aplikacją są zapisywane, w trakcie korzystania ze strony możemy do nich wracać. Pewnie są jeszcze jakieś nowości…. Koniecznie sprawdźcie, przyda się podczas zdalnej edukacji.

clasroom

Kategorie Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa | Zostaw komentarz

Oczekując na Święta

Co roku dzieci z niecierpliwością oczekują na Święta, odliczając upływające do nich dni za pomocą kalendarza adwentowego. Otwierają okienka lub rozwiązują woreczki zawierające słodką niespodziankę lub jakiś drobiazg. Dla swoich uczniów wielu nauczycieli przygotowuje w tym roku wirtualne kalendarze – bo sytuacja jaka jest, każdy widzi…. Takie kalendarze z powodzeniem można wykorzystać w trwającym wciąż nauczaniu zdalnym, umieszczając w nich zagadki, polecenia, zadania, kolorowanki czy gry.

Taki piękny kalendarz wykonała Aleksandra Schoen-Kamińska i zamieściła go w sieci z dedykacją „Dla dzieci znanych i nieznanych”. Codziennie, począwszy od 1 grudnia będą się tam pojawiały zadania. Zapraszamy do korzystania.

ka Oli

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Dzień Pluszowego Misia

Czy obchodzicie ze swoimi uczniami Dzień Misia? To jedno z bardziej sympatycznych świąt i chociaż nie ma w naszym kraju zbyt długiej tradycji, coraz więcej szkół i przedszkoli właśnie 25 listopada proponuje dzieciom „misiowe” zajęcia i zabawy. A dlaczego właśnie ten dzień? Wyjaśnienie znajdziecie w filmie:

YouTube Preview Image

W tej prezentacji, autorstwa p. Jadwigi Tomczyk znajdziecie szereg zabaw i ćwiczeń interaktywnych, które świetnie wpisują się w tematykę tego dnia.

dz misia

A po zapoznaniu się ze scenariuszem, który znajdziecie na stronie Uniwersytetu Dzieci już nigdy ani Wy, ani Wasi uczniowie nie pomylicie misia z niedźwiedziem ;)

Różne przydatne materiały związane z tym dniem proponuje Ekokalendarz oraz „Biblioteka w szkole”.

 

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz