Pierwszaki pracują

 

Popatrzcie proszę, jaką samodzielnością wykazały się pierwszaki z ZSP w Piasku. Nie dość, że zgromadziły słownictwo związane z Dniem Ziemi, to jeszcze opanowały aplikację WordArt i utworzoną przez siebie chmurę wyrazową przesłały na maila nauczycielki. A tak opisuje to wychowawczyni – mentorka w kursach „Nauczyciel/ka I klasa” i „Matematyka I klasa” – p. Beata Skrzypiec. link

O chmurach wyrazowych i sposobach ich wykorzystania już pisaliśmy na tym blogu. A to dla przypomnienia :) link

chmurki_Beata

 

 

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Dzień Ziemi

YouTube Preview Image

Jakie działania podejmujecie wraz ze swoimi uczniami, aby uświadomić im, ze każdy z nas, nawet dziecko, może troszczyć się o naszą planetę? Światowy Dzień Ziemi to dobra okazja, aby zacząć zmieniać swoje złe nawyki i przyzwyczajenia i zacząć dbać o otaczające nas środowisko.

Nawet drobne czynności, systematycznie wykonywane, mogą przysłużyć się planecie. Tak swoje pomysły zaprezentowali uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance, pod kierunkiem p. Agnieszki Łotyszonek. Przy okazji warto spojrzeć, jak do tego typu zadań można wykorzystać tablicę Jamboard. To świetne narzędzie podczas nauczania zdalnego, warte bliższego poznania.

Agnieszka

 

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Przyroda online

Takie czasy, że tych „onlinów” wciąż sporo… Ale nawet wtedy, gdy nawet przez myśl nam nie przeszło, że nauka może być prowadzona zdalnie, często „podglądaliśmy” przyrodę za pomocą kamer ustawionych w pobliżu gniazd i innych miejsc przebywania zwierząt. Dzieci chętnie zaglądały do karmników, obserwowały foki w fokarium na Helu, czy śledziły żubry w Białowieży. Od ponad tygodnia można obserwować bociany czarne, które, w odróżnieniu  od bociana białego, zakładają gniazda z dala od ludzi i prowadzą skryty tryb życia. Możemy obserwować te piękne ptaki dzięki projektowi edukacyjnemu Bociany Czarne Online 2021  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim – Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Przyroda na żywo

Karmnik nad Jeziorem Żywieckim

YouTube Preview Image

Klekusiowo – bocian biały

żubry

fokarium na Helu

Kategorie Bez kategorii, Edukacja I klasa | Tagi | Zostaw komentarz

O co chodzi w szkole?

8 kwietnia ruszyła ogólnopolska kampania „O co chodzi w szkole?”, autorstwa Ewy Radanowicz i Irminy Żarskiej. Bo o co chodzi w szkole? Wcale nie  o szkołę, jak w swojej książce pisze jedna z liderek kampanii – p. Ewa Radanowicz, dyrektorka szkoły w Radowie Małym, która napisała książkę „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”. O swojej wizji szkoły opowiada tutaj.

Do akcji przyłączyło się już mnóstwo osób, które w przesłanych filmach próbują udzielić odpowiedzi na pytanie postawione w tytule tego wpisu. Najczęściej w wypowiedziach nauczycieli i innych osób związanych z edukacją powtarzają się słowa: „relacje, współpraca, kreatywne spędzanie czasu, możliwość rozwijania pasji, zaufanie, pomoc, prawo do popełniania błędów……”. Zobaczcie proszę, jak szkołę widzi Wiesława Mitulska, nauczycielka w szkole podstawowej w Słupi Wielkiej. Piękne słowa, prawda?

YouTube Preview Image

Wszystkie filmy można oglądać na Facebooku, są zamieszczone z hasztagiem #ocochodziwszkole. Jeżeli chcecie się przyłączyć nagrajcie filmik z krótką odpowiedzią, oznaczcie hasztagiem, zamieśćcie na FB, a potem przekażcie wyzwanie kolejnym osobom.

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Wielkanoc zdalnie – prezentacje

Zebrane prezentacje można wykorzystać w czasie nauczania zdalnego podczas tych kilku przedświątecznych dni. Może warto pokusić się o odrobinę „luzu”, odłożyć podręczniki i ćwiczenia, a zaproponować dzieciom inne aktywności, zadbać o relacje…. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Oprócz padletu z prezentacjami zamieszczamy także link do zbioru materiałów zebranych na Wakelet. Jeżeli znajdziecie coś dla siebie, napiszcie proszę w komentarzu.

padlet wielk

 

wielk

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Nadchodzi Wielkanoc

Kolejne zajęcia o tematyce świątecznej przyjdzie nam poprowadzić dla naszych uczniów przez szybę monitora …. Dla klas I-III od 22 marca ponownie zarządzono nauczanie zdalne. Trzeba więc z tym się zmierzyć, prawda? Można skorzystać z propozycji prac plastycznych o tematyce wielkanocnej, które znajdziemy w Internecie. Te, które proponujemy są sprawdzone i warte przedstawienia naszym uczniom.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

kurczak

 

instrukcja

wianek

instrukcja

Pomysły znalezione na Pintereście

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz