Nadzieja…..

W tych trudnych czasach wszyscy odczuwamy niepokój, martwimy się, jak potoczą się nasze losy w tym epidemicznym czasie. Szczególną troską należy otoczyć dzieci, zadbać o ich poczucie bezpieczeństwa, nie unikać trudnych rozmów. Być może pomoże w tym zbiór krótkich opowiadań o tym, jak dawać nadzieję dzieciom….

nadzieja

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Europejski Tydzień Kodowania 10-25.X.2020

compTrwa Code Week 2020-Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa, która promuje programowanie i stawia sobie za cel zwiększenie umiejętności cyfrowych dzieci i młodzieży. Wiele szkół i placówek co roku uczestniczy w tej akcji, a w sieci pojawia się mnóstwo pomysłów, jak zachęcać do kodowania także najmłodszych uczniów.  Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Genialnie z…..genial.ly

Aplikacja genially wiele razy gościła na tym blogu przy okazji wpisów na temat nauczania zdalnego. Przygotowane z jej pomocą prezentacje przeważają na nauczycielskich blogach i profilach facebookowych. Pojawiło się sporo instrukcji, które w przystępny sposób pokazują, jak wykonać taką prezentację. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i otrzymamy całkiem sporo propozycji (przykład). Poniżej jeden z wielu sposobów na wykorzystanie tej aplikacji, autorką jest Aleksandra Schoen-Kamińska.

jesienne łam

 

 

 

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

W gąszczu informacji….

Zapewne zdarzyło Wam się na długie godziny „ugrzęznąć” przed ekranem komputera w poszukiwaniu materiałów, gier edukacyjnych czy aplikacji potrzebnych na zajęcia. Warto takie wyszukane w sieci materiały gromadzić. Przydatny tutaj może się okazać np. Pinterest, dzięki któremu w łatwy sposób „przypniemy” interesującą nas stronę, a swoje zasoby możemy bardzo prosto uporządkować, tworząc kategorie i podkategorie, które ułatwią nam szybkie sięgnięcie do potrzebnego materiału. Pod tym linkiem kryją się zasoby warte polecenia, opracowane przez nauczycieli-praktyków. Jeżeli coś zwróci Waszą szczególną uwagę przypnijcie do swojej tablicy na Pintereście.

pint

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Bardzo pomysłowa szkoła domowa ….. :)

clipart-school-days-256x256-0985Gdy w marcu zostaliśmy przez koronawirusa zamknięci w domach, a nauczanie przeniosło się do wirtualnego świata, p. Wiesława Mitulska założyła na Facebooku swoją „Pomysłową Szkołę Domową”. Na szczęście z chwilą powrotu do „normalnego” nauczania nie zamknęła owej Szkoły, tylko dalej dzieli się swoimi pomysłami, inspirując rzesze nauczycieli. Pokazuje, jak można w sposób niezwykle twórczy wykorzystać przedmioty codziennego użytku, pestki dyni, karteczki do notatek, stare gazety, a nawet…. dziurkę w kartce ;) Z prawdziwą radością czyta się te wpisy, choć przyznam, że tej radości towarzyszy także żal, że nie każdemu może być dana taka nauka i taka nauczycielka. Ale z nadzieją rozsyłamy wieści o tym, co dzieje się w pewnej klasie II w Słupi Wielkiej, wierząc, że będzie to inspiracją dla tysięcy wspaniałych, kreatywnych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

grafika: http://www.i2clipart.com/

 

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Zapraszamy na kursy

W sytuacji, gdy wciąż realne jest zagrożenie koronawirusem, a sytuacja epidemiologiczna utrudnia udział w tradycyjnych szkoleniach i warsztatach, dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do kursów internetowych. To gwarancja rzetelnie przygotowanych materiałów, opieki nauczycieli-praktyków i wielu inspiracji do pracy z najmłodszymi uczniami. Zapraszamy do udziału!

Nauczycielka I Klasa – inspiracje i metody do zastosowania w pracy z uczniami i uczennicami

https://sus.ceo.org.pl/…/kurs-nauczycielka-i-klasa…

Matematyka I Klasa – rozwijanie u dzieci umiejętności matematycznych

https://sus.ceo.org.pl/…/kurs-matematyka-i-klasa-edukacja

Ocenianie kształtujące dla edukacji wczesnoszkolnej

https://sus.ceo.org.pl/…/kurs-ocenianie-ksztaltujace…

OK Zeszyt – rozwijanie pracy metodą OK Zeszytu, którą warto stosować już na etapie wczesnoszkolnym

https://sus.ceo.org.pl/ok-zeszyt/rekrutacja-ok-zeszyt

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz