Wspieramy nauczycieli/nauczycielki

Katarzyna Koszewska, Kierowniczka Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie: od 1 września 2014 r. nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej obowiązują zmiany w prawie oświatowym dotyczące podstawy programowej oraz zalecanych warunków jej realizacji. Nauczyciele mają teraz możliwość dostosowania procesu nauczania do potrzeb i możliwości swoich uczniów. Trzeba pamiętać, że dla małych uczniów są to bardzo ważne chwile, ten pierwszy kontakt ze szkołą może sprawić, że uczenie się będzie radością. Bardzo wiele zależy tu od nauczyciela i dlatego wspieranie go jest ważnym elementem doskonalenia zawodowego.

MSCDN  Wydział w Warszawie czynnie bierze udział w działaniach wspierających nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Z przyjemnością propagujemy Projekt „Nauczyciel/ka I klasa”, z kilku powodów. Po pierwsze proponowane w nim tematy warsztatów  inspirują i pokazują, że przed nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej jest wiele wyzwań i nowych możliwości. Po drugie projekt  „Nauczyciel/ka I klasa” pozwala na dokonanie wyboru przez nauczyciela, w których obszarach chce się doskonalić- to jest bardzo cenne. Po trzecie proponowany program jest bardzo ciekawy i urozmaicony, główny akcent postawiono poznanie metod pracy z dziećmi. Dodatkowo nauczyciele mają możliwość  dzielenia się swoim doświadczeniem na platformie wymiany doświadczeń. Po czwarte jest to bezpłatna forma doskonalenia. Zachęcam do skorzystania.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge