Świat to Twój zestaw do tworzenia!

Jay Silver, wynalazca, w swoim zabawnym przemówieniu zachęca każdego z nas do tworzenia świata pełnego pasji. Mówi o tym, jak ważne jest eksperymentowanie, szukanie nowych rozwiązań, tworzenie. Namawia do wyjścia do lasu i zrobienia czegoś ze znalezionych przedmiotów. Trójkąt z gałęzi, stroik z mchu i szyszek? Co możemy zrobić z codziennych przedmiotów? Wydaje nam się, że wiemy jak coś działa, ale nie wyobrażamy sobie innych możliwości? Obejrzyjcie filmik i przekonajcie się, że warto zmieniać różne przyzwyczajenia a kreatywność i możliwość szukania, odkrywania i eksperymentowania jest niezwykle ważna w każdym wieku – ucząc się i ucząc innych:).

Bez tytułu

Szalone odkrycia (jak stworzyć klawiaturę z banana czy muzykę za pomocą ketchupu) mówią o niezwykłej potrzebie bawienia się światem, który nas otacza. Może zainspiruje Was to do zmian. Czy na lekcjach, w klasie zmieniacie zastosowanie codziennych przedmiotów? Jestem o tym przekonana. Ciekawa jestem za to bardzo, jak to robicie.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge