Zabawy uczące i rozwijające zmysły

Wiemy doskonale, że dzieci uczą się tego, czego chcą i co im wychodzi – a najlepiej wychodzi im zabawa. Wciąż szukamy i powiększamy bazę inspiracji jak uczyć kreatywnie, jak przemycać treści w atrakcyjnej formie, jak rozwijać i pobudzać różne zmysły dzieci, tak by zapamiętywały różne treści, tworząc, wąchając, słuchając a nie tylko patrząc na coś.

Na blogu MOJE DZIECI KREATYWNIE znajduje się 40 zabaw pobudzających zmysły dla dzieci do okołu 10 roku życia. Dużo tam propozycji rozwijających małą motorykę, ale też pobudzających dziecięcą wyobraźnię i radosną twórczość. Ostrzegam, nie wszystkie aktywności da się przeprowadzić w szkole, ale sporo tak.  Wybierając poszczególne elementy, dodając odpowiednie treści możemy stworzyć własne ćwiczenia angażujące zmysły, uczące, sprawiające tyle frajdy dzieciom.. i dorosłym:)

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge