KABOOM

Nic tak nie cieszy uczniów jak różnego rodzaju gry na lekcjach. A nic tak nie cieszy nauczyciela, jak dobra gra, która angażuje, bawi i w dodatku uczy. Znacie KABOOM? Do wykonania potrzebujecie patyczków logopedycznych lub takich do lodów (koszt to około 6 zł za 100 sztuk, ale można też zastąpić ją wyciętymi z grubej tektury grubymi paskami). Piszecie na każdym patyczku działanie a na co np. piątym KABOOM. Uczniowie losują patyczki, odpowiadają i zostawiają sobie patyczek. Osoba, która wylosuje KABOOM oddaje swoje patyczki (w związku z tym kolejny raz będzie je ktoś losował i rozwiązywał równanie, dzięki czemu może się bardziej utrwalić). Do gry zainspirowały i zachęciły mnie nieocenione ZAMIAST KSEROWKI.

Myślę sobie, że można dzięki KABOOM powtarzać róże partie materiału, równie dobrze mogą to być krótkie pytania z przyrody czy polskiego. Idąc dalej na słowo KABOOM można nie tylko oddawać patyczki ale np. wykonać małą aktywność fizyczną, może kilka przysiadów na rozruszanie? A może ustalić jakąś aktywność wspólnie z dziećmi?

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge