Kiedy trzeba uciekać przed wojną

Jak zaangażować i zachęcić dzieci do budowania społeczeństwa otwartego i wrażliwego na drugiego człowieka? Jak pomagać najmłodszym zrozumieć procesy, które właśnie zachodzą, wojny, migracje, ucieczki, poszukiwanie schronienia? Jak pomagać zrozumieć kim jest uchodźca i co przeszedł?

Ulica Antakia to miejsce, które jakiś czas temu było przyjazną przestrzenią, dla matek, dzieci, mężczyzn, starszych i młodszych. Jednak ulica znajduje się na Bliskim Wschodzie, co się teraz dzieje z jej mieszkańcami? Możecie wybrać postać i podążać jej śladem, obserwując jej losy.  To niezwykle ciekawa animacja, którą można wykorzystać na lekcji w edukacji wczesnoszkolnej (ale nie tylko).  Antakia

Na stronie znajdziecie również podręcznik dla kadry pedagogicznej, a w niej wiele cennych informacji (rzetelna wiedza i dużo faktów dotyczących uchodźctwa) oraz scenariusze lekcji, dodatkowo dołączone są niezbędne materiały edukacyjne (karty pracy, rozsypanki, mapy itp), które pomogą przeprowadzić ciekawe, uwrażliwiające i uczące empatii zajęcia. Platforma Ulica Antakia jest częścią szerszych działań edukacyjno-informacyjnych Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego „Nomada”.

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge