Czytamy w schronisku

Akcji promujących czytelnictwo jest coraz więcej, co bardzo cieszy. Chcemy by czytanie stało się dobrym, codziennym nawykiem, który rozwija słownictwo, wyobraźnię, wrażliwość.

Zachęcamy do czytania w szkole, w domu, w bibliotece. Wybieramy ciekawe, odpowiednie do wieku lektury, które uczą, wciągają, rozwijają. Rozmawiamy z dziećmi o tym, co przeżywa bohater. Sami mamy w domu książki, które lubimy czytać – co zauważą bystrzy mali obserwatorzy i będą nas naśladować.

Można czytać sobie, można czytać innym.. Tom Justyniarski autor książki „Psie troski” i obrońca zwierząt, rozpoczął akcję DZIECI CZYTAJĄ KSIĄŻKI PSOM W SCHRONISKACH. Jak pisze pomysłodawca: „Akcja ma zbliżać wystraszone psy schroniskowe z ludźmi, co przekłada się na częstsze adopcje, a także pomaga dzieciom w umiejętności czytania oraz w nauce empatii”.

Podobno zwierzęta się wyciszył i słuchały a dzieci miały dużo radości. Same plusy.

13260033_1739305696350742_4812086041134456629_n

Zdjęcie pochodzi z profilu Tom Justyniarski.
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge