Daleko jeszcze?

Na blogu dzielimy się pomysłami i inspiracjami, przydatnymi w pracy nauczyciela, pedagoga, rodzica.. Skoro od szkoły odpoczywamy, to może przydadzą się sprawdzone sposoby na fundamentalne pytanie podczas podróży? Co robicie słysząc powtarzające się co chwila: DALEKO JESZCZE?

Na stronie mataja.pl znajdziecie obszerny post a w nim wiele sprawdzonych zabaw, bezpłatnych lub bardzo tanich edukacyjnych aplikacji, oraz przykładów zabawek, które mogą umilić podróż.

W publikacji pt. Daleko jeszcze? Czym zająć dzieci w podróży, Marcina Przewoźniaka i Agnieszki Sobich, możemy znaleźć przykłady limeryków oraz krótkich wierszyków z nazwą mijanej miejscowości. Czas w samochodzie możemy wykorzystać na snucie opowieści, a w czasie irytacji zadanie pytania: Co zrobiłby Twój bohater? Zawsze można sobie wyobrazić, coby było gdyby jechał z nami …smok. A żeby nie zapominać o szkole, można pobawić się w przeliczanie całego świata, czyli mijanych samochodów, znaków drogowych, jadąc pociągiem możecie liczyć siedzenia, przedziały, walizki, a samolotem np: panie i panów, dzieci, chmury za oknem.

A jakie są Wasze patenty?

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge