Praktykujemy tradycję

Jak czerpać z tradycji, zwyczajów, legend, starych i zapomnianych już zabaw – tak by rozwijać wyobraźnię najmłodszych, pobudzać i zachęcać do odkrywania swoich korzeni?Przecież znajomość historii własnego miejsca pomaga w kształtowaniu tożsamości ale i dostarcza poczucia bezpieczeństwa.

Projekt „Mały Kolberg” (realizowany wspólnie przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego oraz Forum Muzyki Tradycyjnej) powstał właśnie po to, by kształcić postawę uważności na tradycję, przekazy dziadków i babć już u najmłodszych dzieci.

W „Niezbędniku Małego Kolberga” znajdziecie bazę wiedzy o tym jak rozwijają się dzieci i dlaczego muzyka jest kluczowa w tym okresie. Jest tam wiele materiałów od zespołów z różnych regionów Polski (w tym wyliczanki, piosenki, charakterystyki), dobre praktyki pracy z „żywą tradycją” w szkole, bibliotece, muzeum oraz praktyczne scenariusze zajęć – ruchowych, muzycznych, rozwijających wyobraźnię, zachęcających do poszukiwań.

kolberg

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge