Życzliwość na cały rok

Życzliwość – to coś niezwykle ważnego, dzięki niej budujemy relacje, wpływamy na atmosferę w klasie, rozładowujemy napięcie, dbamy o innych. Pamiętamy o sobie z powodu różnych okazji, dnia dziecka, mamy, taty, babci, z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy Dnia Nauczyciela.  Wspaniale jednak jest pamiętać o życzliwości na co dzień, w małych gestach, które pokazują, że warto być dla siebie miłym.

A gdyby tak z uczniami/uczennicami opracować wiosenne/letnie/zimowe/jesienne działania, które pokazują ile możemy dla siebie zrobić?

Kindness

Warto w ciekawej formie graficznej, w widocznym miejscu zaproponować (lub jeszcze lepiej wypracować z dziećmi) propozycje na np. życzliwe lato. W rzeczywistości szkolnej mogą to być inne rzeczy niż na podwórku, np. znajdź kogoś, komu pomożesz nieść ciężki plecach/torbę; podejdź do osoby, która nie ma się z kim bawić na placu zabaw i powiedz jej cześć, podziel się swoim śniadaniem/przekąską itp. Nie są to zobowiązania, jedynie inspiracje, pomysły na to co można zrobić miłego dla innych.

Na platformie thekindnesselves.com znajdziecie przykładową grafikę (do wydruku) z listkami i pomysłami (tekst jest po angielsku) na to co dobrego można zrobić wiosną. Jednak każda forma, którą wypełnicie z dziećmi – może zachęcić do pamiętania o tym, że życzliwość jest ważna dla wszystkich, nie wymaga od nas bardzo wiele, a powoduje, że świat, ten szkolny i poza szkolny jest milszy.Bez tytułu

Czekamy na Wasze pomysły na szkolną/klasową/podwórkową życzliwość wśród najmłodszych. Jak zachęcać do dbania o siebie na wzajem?

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge