W Australii…

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda szkoła podstawowa w Australii? Jak i czego uczą się dzieci w kraju po drugiej stronie półkuli? Zapraszamy do przeczytania ciekawego opisu z australijskiej szkoły z perspektywy mamy trójki uczniów. Dużo ciekawych, inspirujących ale też prostych działań – może jakieś wprowadzicie w swojej szkole?

Autorka popularnego bloga Cała Reszta Dagmara Hicks, opisuje jak wygląda życie codzienne australijskiej szkoły (z praktyki – uczęszczają do niej bowiem jej trojaczki – każde dziecko do innej klasy).

australia

Szczególnie podoba mi się praktyka  przypisywania dzieciom kolegów/koleżanek ze starszych klas, z którymi młodsi regularnie spędzają czas. Młodsi mają wsparcie a starsi uczą się opieki i empatii.  Integracja obejmuje nie tylko dzieci ale też rodziców. Zadaniem trójki klasowej jest organizowanie wyjść dla rodziców i przynajmniej jednego spotkania rodzinnego. Dzięki takim nieformalnym spotkaniom, rodzice mają okazję się zaprzyjaźnić, wspierać i widzieć częściej niż tylko na wywiadówkach.

Apele – co dwa tygodnie w szkole jest apel, na którym są wszyscy uczniowie, mogą też przyjść rodzice i dziadkowie. Prowadzi go za każdym razem inna klasa, która na ten dzień przygotowuje program (nieformalny, bazujący na zainteresowaniach dzieci).

Zachęcamy do przeczytania całego opisu i dziękujemy autorce za inspiracje.

A jak wygląda edukacja wczesnoszkolna w innych krajach? Macie jakieś ciekawe przykłady?

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge