Bawmy się matematyką!

Jak się bawić w głuchy telefon matematyczny, czym może być gra tygodnia, na czym polega kółko i krzyżyk z liczbami, czy podaj iskierkę z cyframi? Jak oswajać matematykę w edukacji wczesnoszkolnej, zaciekawiać, zachęcać do logicznego myślenia, matematycznych łamigłówek?

na bloga matematyka1

Zapraszamy do obejrzenia nagrania 3,2,1 Odlicz! Baw się matematyką - ze spotkania online  zrealizowanego w ramach programu Nauczyciel/ka I klasa (projekt dofinansowała Fundacja mBanku). Karolina Prus-Wirzbicka, nauczycielka, trenerka i mentorka w programach Fundacji CEO, podpowiada jak matematycznie zastosować popularne narzędzia i zabawy. Podaje przykładowe pomoce do nauki matematyki w duchu metody montessori a także ich zamienniki, które można wykorzystać w swojej pracy z dziećmi.

na bloga matematyka

Wiele gier, które nie tylko umożliwiają powtórzenie wiedzy matematycznej ale też są świetną zabawą i rozwijają współpracę między dziećmi – można przygotować w prosty sposób z dostępnych materiałów. Macie jakieś swoje sprawdzone matematyczne zabawy?

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge