Ćwiczenie na docenianie

Dzień mamy, taty, babci i dziadka, nauczyciela – to świetna okazja do tego, by docenić i wyrazić wdzięczność drugiej osobie. To czas, by w twórczy i refleksyjny sposób pokazać jak ważne są inne osoby wokół nas.

Tym razem kilka pomysłów na nadchodzący Dzień Mamy. Rysowanie, pisanie wierszy, robienie książki, plakatu, wspólny teatrzyk – może być nie tylko jednorazowym prezentem. Warto podejść do przygotowania tego dnia, jako procesu, który integruje uczniów, wpływa na atmosferę w klasie,  daje możliwość wykorzystania przez dzieci swoich umiejętności i wiedzy. Można wyjść od pytania, które otworzy dzieci na pomysły. Za co chcielibyście podziękować swojej mamie? Co lubicie robić ze swoją mamą? Jak najczęściej spędzacie czas? Co lubi Twoja mama? Odpowiedzi mogę być pretekstem do  zrobienia kolażu (ze starych gazet), książeczki, plakatu, opisania historii.

Mothers-Day-poem-printable-yoga-jpeg

 

710402acc23ae0a0ec48ae57590d3240

mday

Źródło inspiracji: pinterest

A jak Wy świętujecie ważne dni?

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge