Kalendarz na przedświąteczny czas i nie tylko!

Zbliżający się świąteczny czas, sprzyja budowaniu dobrej atmosfery w klasie i szkole. W tym czasie szczególnie myślimy o innych, wspieramy różne akcje, angażujemy się w kiermasze szkolne, własnoręcznie przygotowujemy kartki dla innych, obdarowujemy się drobiazgami.

Bardzo często w klasach tworzone są wspólnie z uczniami kalendarze adwentowe – na czas oczekiwania na święta. Mogą mieć formę kalendarza ściennego z kieszonkami na zadania jak i coraz częściej ciekawej konstrukcji/ekspozycji, która ubarwia wygląd sali klasowej.

adwentowyźródło: https://pl.pinterest.com/pin/690458186594688088/

adwentowy 1Źródło: http://www.oliloli-newlife.com/2016/11/lesny-zakatek-wyjatkowy-kalendarz.html

Jedno jest pewne, warto do przygotowania kalendarza, zaangażować całą klasę – może to być zadanie integrujące ale też, podczas takiego własnoręcznie przygotowanego kalendarza możemy ćwiczyć motorykę, pisanie, czytanie, dodawanie itp.

Niezależnie od wyglądu, ważne co umieszczone jest w samym kalendarzu. Zadania na każdy dzień mogą być dobrym pretekstem zarówno do uczenia się jak i  do budowania zespołu, współpracy, dbania o siebie i innych. To może być zadanie typu podziel się II śniadaniem, podejdź do osoby z którą najmniej rozmawiasz i powiedz jej coś miłego, rozwiążcie zadanie … razem z osobą która siedzi za Tobą/przed Tobą itp..

A jak wyglądają Wasze kalendarze? Jakie macie w nich zadania?

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge