Gotowi do nauki?

Wszyscy wiemy o tym, jak ważny jest ruch. Mamy wychowanie fizyczne, spacery,  gry zespołowe, pląsy śródlekcyjne. Co jeszcze możemy zrobić, by zaszczepić w dzieciach nawyk i potrzebę ruchu?  Może na korytarzu stworzyć ścieżkę zdrowia? Która w ciekawy sposób zachęcałaby do rozwijania umiejętności czytania i liczenia ale przede wszystkim przypominała o dbaniu o swoje ciało/o zdrowiu.

na bloga sportZdjęcie jest kadrem z filmu, dostępnego tutaj.  

Jedna z kanadyjskich szkół stworzyła sensoryczną ścieżkę, do przejścia której zapraszani są uczniowie każdego dnia – rano i po obiedzie. Skoki żaby, przysiady a nawet pompki odbyte na ścieżce – pomagają uczniom rozładować swoją energię – przed tym, jak zasiądą do ławki.

Obejrzyjcie krótki film, w którym zobaczycie jak przestrzeń korytarza, podłogi i ścian została wykorzystana – za pomocą prostych naklejek, kształtów i symboli – dzieci każdego dnia mogą w zorganizowany i przemyślany sposób się „rozruszać”. Ścieżkę zdrowia (lub jak w tym wypadku „sensory path”) można urozmaicić literami, sylabami, figurami geometrycznymi. Macie jakieś pomysły, przykłady z Waszych szkół?

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge