Mapa karier w mojej klasie

Po co nam praca? Dlaczego ludzie chodzą do pracy? Co tam robią? Na te i inne pytania możecie znaleźć odpowiedź w scenariuszach przygotowanych przez portal Mapa Karier.

W ciekawy, aktywny sposób dzieci mogą się dowiedzieć, jakie kompetencje trzeba mieć, by wykonywać określone zawody,  gdzie można pracować, jakie zawody zaangażowane są w powstawanie przedmiotów codziennego użytku.
Obok gier, zabaw, prac grupowych są propozycje ćwiczeń manualnych i interaktywnych – od zwiedzania z uczniami i uczenicami Miasta Zawodów po budowanie własnego miasta, korzystając z materiałów, która można pobrać ze strony pełnej pomysłów na lekcje.
mapa karier
Scenariusze zajęć są dostępne zarówno dla grup przedszkolnych jak i edukacji wczesnoszkolnej.
Co myślicie o doradztwie zawodowym w najmłodszych klasach? Poruszacie z dziećmi te tematy? Macie swoje sprawdzone pomysły, na to jak zaciekawić i zachęcić najmłodszych do odkrywania różnych ścieżek zawodowych?
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge