Zabawy z wyobraźni

Jak często macie okazję tworzyć  z uczennicami i uczniami teatrzyki, przedstawienia, happeningi? Teatr ćwiczy wyobraźnię, uwrażliwia, uczy, wyraża emocje, zadaje pytania – nie łatwo przenieść go do klasy – ale może warto w ramach rozbudzania ciekawości najmłodszych wprowadzać elementy teatru podczas codziennych zajęć w klasie/świetlicy czy zabawy na podwórku?

Proste ćwiczenia na wyobraźnię, odgrywanie scenek, uważne przyglądanie się światu dodaje pewność siebie ale też może pomóc w budowaniu  relacji w klasie i tworzeniu zespołu.

 ćwiczenia z wyobrazni

Propozycję ciekawych zabaw dla najmłodszych przygotował Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA

Publikacje z przykładami ćwiczeń i inspiracjami zachęcają do twórczego – wspólnego myślenia, drobnych ruchów i gestów, a w końcu także do własnych działań i interwencji. Zaproponowane zabawy mogą pomóc w odkrywanie przestrzeni teatralnej – w sobie i wokół siebie. Czasem teatru nie można wcale zobaczyć, można go jedynie usłyszeć. Propozycja ćwiczenia:

Wymyśl historię, wykorzystując trzy słowa: niebo/buty /statek  

Warto zajrzeć i wypróbować np. przed lub po klasowym wyjściu do teatru. Publikacje dostępne są na stronie: https://www.cricoteka.pl/pl/publikacje-edukacyjne/

 critoteka
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge