Czytam sobie – Twoi uczniowie pokochają książki!

Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie. Rozwijanie wyobraźni, kreatywność, samodzielność w pisaniu tekstów, tworzeniu historii. Parafrazując Wiesławę Szymborską: czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką wymyślili ludzie. Co zrobić by czytanie było rodzajem zabawy i przyjemności dla najmłodszych uczniów? Jak zachęcać ich do czytania? Co im czytać? Co zrobić z przeczytaną historią?

Na te pytania można znaleźć odpowiedzi podczas webinarium z Jolą Okuniewską wieloletnią nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III, która od lat przygląda się procesowi uczenia, inspiruje i wspiera innych nauczycieli.

W poniższym nagraniu praktyczne porady, przykłady kart pracy, ćwiczeń i aktywności, które zachęcają do czytania najmłodszych uczniów.

YouTube Preview Image

Webinarium zorganizowane w ramach programu Nauczyciel/ka I klasa oraz Akcji „Czytam sobie”. Działania zorganizowane w partnerstwie z Wydawnictwem Egmont.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge